Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

6 gadżetów, które pomogą w prowadzeniu własnego biznesu

Gadżety to nie tylko przedmiot pożądania dla miłośników technologicznych nowinek. Pojawiajace się na rynku nowe rozwiązania coraz częściej skierowane są do przedsiębiorców, którym realnie pomagają w prowadzeniu firmy. Usprawniają prace, ułatwiają podjęcie decyzji, pozwalają na monitoring stanu zdrowia załogi czy zużycia energii w firmie. Oto lista 6 gadżetów, które pomogą rozwinąć twoją firmę.

  1. Kamerki video

Foto: Ingimage

Kamerki nie są tylko wykorzystywane przez YouTuberów, ale również stanowi ważny element każdego biznesu. To właśnie dzięki nim można przeprowadzać rozmowy przykładowo z kontrahentami, jednocześnie oszczędzając czas na transporcie. Jednak to nie jedyne wykorzystanie kamerek w biznesie. Coraz częściej używane są do tworzenia marketingu. Krótkie filmiki obrazujące przykładowo proces powstawania produktu, są bardzo chętnie oglądanymi mini produkcjami w internecie.

  1. Inteligentne zamki

Foto: Bielet Inc

Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych kwestii w prowadzeniu biznesu.  Do drzwi wykorzystujących elektroniczne zamki jest znacznie trudniej się włamać niż do tradycyjnych zabezpieczeń. Dodatkową zaletą, jest brak konieczności noszenia ze sobą kluczy. Dzięki czemu znika obawa o możliwości ich zgubienia. Nawet w przypadku braku pewności, czy budynek został zamknięty, można to sprawdzić w aplikacji. Nawet wtedy nie ma konieczności powrotu przykładowo do biura, dzięki stałemu podłączeniu do internetu można zdalnie zamknąć obiekt.

  1. Wirtualny asystent

Foto: Amazon

Wypuszczony przez Amazona Echo Dot to wirtualny asystent, który nazywa się Alexa. Dzięki temu życie każdego przedsiębiorcy staje się znacznie prostsze, nie tylko w życiu zawodowym, ale również prywatnym. Alexa, dzięki stałemu połączeniu do internetu może być dostępna wszędzie. Pomoże w pozyskaniu wielu informacji, wykonaniu konkretnych zadań, skracając jednocześnie czas pracy użytkownika. Jednak jego największą zaletą jest cena, tylko 30 $.

  1. Inteligentny termostat pozwalający zaoszczędzić energię

Foto: Nest

Aby zwiększyć wydajność pracowników, konieczne jest im zapewnienie odpowiednich warunków pracy. Jednak to generuje dodatkowe koszty. Rozwiązaniem może być wykorzystanie inteligentnego systemu, który będzie odpowiednio zarządzać temperaturą w pomieszczeniu. Dzięki temu będzie utrzymywana stała temperatura, bez konieczności ciągłego dogrzewania czy też chłodzenia, zapewniając komfortowe środowisko pracy.

  1. Reakcja na niski stan tuszu w drukarce

Foto: Bankier.pl

Co prawda samo napełniających się tonerów do drukarki jeszcze nie ma, lecz jest coś w zamian. Firma Brother stworzyła system, który sam zamówi tusz, gdy wykryje jego niski poziom. To wszystko jest możliwe, dzięki stałemu podłączeniu urządzenia do internetu.  Ponadto, system sam jest w stanie określić, kiedy może nastąpić całkowite opróżnienie tonerów. Dzięki czemu, znika obawa, że przez pewien czas dostęp do drukarki będzie niemożliwy.

  1. Monitoring stanu zdrowia zespołu

Foto: Reuters

Z pewnością każdy słyszał o wykorzystaniu technologii monitorujących stan zdrowia dla indywidualnych osób. Jednak po raz pierwszy postanowiono przenieść takie rozwiązanie do firmy. Dla każdego przedsiębiorcy, nieobecność pracownika to duży koszt. Dlatego tak ważne jest przeciwdziałanie wszelkim symptomom choroby. Do takiej analizy często wykorzystywane są smartwatche, które poinformują użytkownika o niepokojących sytuacjach, ale również zmotywują do wykonywania ćwiczeń.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
[email protected] 5 maj 2019 (09:18)

Tusze do drukarki Brorher kupuję od reki na http://toners.com.pl/102-tusze-brother-zamienniki