Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Krakowska sieć restauracji rozpoczyna działalność w Kalifornii

Przemysław Tymczyszyn i Marcin Szworak zaczynali na krakowskich juwenaliach, a dziś podbijają Kalifornię własną siecią restauracji „Makarun”. Po zdobyciu sztucznej palmy w Dubaju i Hamburgu przyszedł czas na zachodnie wybrzeże USA.

Fot. Makarun

Zaczynając swój biznes, Przemysław Tymczyszyn i Marcin Szworak z pewnością nie mogli spodziewać się, że po kilku latach swojej działalności będą podbijać świat. Jednym z największych kamieni milowych w ich działalności było otwarcie swojej restauracji na Palmie Jumeirah w Dubaju. To właśnie dzięki obecności na sztucznej wyspie udało im się poznać inwestorów, którzy zdecydwoali się zainwestować w ekspansję zagraniczną krakowskiej sieci „Makarun”. – Naszymi amerykańskimi franczyzobiorcami są Polacy, którzy od ponad dwóch dekad mieszkają w Stanach. Wcześniej prowadzili biznes gastronomiczny o innym profilu – cukierniczy. Teraz szukali rokującego konceptu, który zapewniłby im sukces na większą skalę, z możliwością rozwoju franczyzy  i zgłosili się do nas — mówi Przemysław Tymczyszyn współwłaściciel sieci.

W sieć restauracji Makarun zainwestowali Beata i Piotr Marcinek. To właśnie oni wprowadzili markę do USA, otwierając 20 września br. pierwszą restaurację w Kalifornii, a dokładniej w Newport. – Kalifornia to piąta gospodarka świata, zaistnienie na tym rynku to dla sieci naprawę duża rzecz – przyznaje Przemysław Tymczyszyn. Tym samym już restauracja działa blisko 30 lokali w 17 miastach w Polsce oraz w kilku krajach na świecie. Poznaj także pełną historię sieci Makarun na MamBiznes.pl.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.