Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Którędy pieniądze uciekają z Twojego biznesu? Sprytne sposoby na optymalizację kosztów (dla prowadzących sklep)

Z łatwością zauważamy duże koszty, lecz bardzo często największym kosztem, którego łatwo byłoby uniknąć, jest suma codziennych drobiazgów, na których tracimy. Lepszą rentowność biznesu można osiągnąć zmieniając pozornie niewielkie rzeczy, jak choćby wybór odpowiedniego urządzenia fiskalnego. Kasoterminal, czyli urządzenie fiskalne, terminal płatniczy i system do zarządzania sprzedażą w jednym, to dobry przykład jasno pokazujący, jak odpowiednie urządzenie, które kosztuje tyle, co średniej klasy kasa fiskalna, wpływa na wiele obszarów związanych z prowadzeniem sklepu. Przyglądamy się temu tematowi, wypunktowując pozornie drobne sprawy, które znacząco wpływają na wzrost rentowności Twojego biznesu.

Fot. materiał partnera

Niech kasa płynie – łap pieniądze na każdym kroku

Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka. To stare powiedzenie doskonale opisuje dobrze opracowaną strategię sprzedaży. Aby zbierać plony, warto na każdym kroku szukać oszczędności. Po co płacić za dzierżawę terminala, jeżeli możemy go mieć na własność? Jaki sens ma ponoszenie dodatkowych kosztów związanych z umową u internetowego dostawcy, aby obsłużyć kasę online? Zwłaszcza że na rynku są rozwiązania, które spełniają wymogi prawne, ale stworzone są z myślą o przedsiębiorcy. W skład kasoterminala wchodzi terminal płatniczy – nie musimy go już dzierżawić jako oddzielnego urządzenia. Dzięki posiadaniu go na własność nie jesteśmy narażeni np. na comiesięczne, całoroczne opłaty za dzierżawę, gdy prowadzimy biznes sezonowy. Kasoterminal przyjmie każdy rodzaj płatności – kartą, gotówką czy telefonem. Dzięki temu nie grozi nam utrata klienta, gdy ten nie zabrał ze sobą bilonu.

Dodatkowo urządzenie iPOS ma wbudowany moduł GSM, co ma ogromne znaczenie, ponieważ obowiązek zapewnienia łączności internetowej dla kas online spoczywa na przedsiębiorcy. Oznacza to, że jeśli nie mamy w swoim punkcie internetu, to przy zwykłej kasie online musimy zaopatrzyć się w modem oraz kartę sim, za które trzeba zapłacić. Z kasoterminalem iPOS ten problem znika.

Kliknij ten link i przekonaj się, jak kasoterminal iPOS wraz ze wszystkimi swoimi funkcjami przekłada się na rentowność Twojego biznesu.

Magazyn pod lupą, czyli ewidencja kluczem do sukcesu firmy

Zarządzanie magazynem sklepu to podstawa zarobku dla właściciela. Jakiekolwiek braki lub – co gorsza – nieodpowiednie zaopatrzenie, może doprowadzić do gigantycznych strat, które później, z trudem trzeba będzie odrabiać. Nieprawidłowa kontrola posiadanych artykułów i złe rozwiązania logistyczne sprawią, że klient, który nie odnalazł swojego ulubionego produktu na półce, zrezygnuje z naszych usług. Na to żaden właściciel sklepu nie może sobie pozwolić. Warto korzystać z rozwiązań pomocnych przy prowadzeniu gospodarki magazynowej. Dedykowane są temu różne systemy, najbardziej optymalnym w niewielkim przedsiębiorstwie może okazać się np. platforma iPOS web zintegrowana z kasoterminalem, która na bieżąco pozwoli sprawdzić stany magazynowe sklepu, przyjąć dostawę, przeprowadzić inwentaryzację, czy zweryfikować dokumenty magazynowe, a nawet podpowie listę zakupów! System „uczy się” i na tej podstawie jest w stanie wyestymować ile i jakich produktów kupić, aby zabezpieczyć stany magazynowe. Dostęp do tych informacji to dla prowadzących sklep niezwykle ważny element w optymalizacji kosztów przedsiębiorstwa.

Fot. materiał partnera

Analiza i planowanie

Dobrze opracowany plan sprzedażowy to klucz do poprawy wydajności firmy. Chciałbyś zwiększyć efektywność, ale potrzebujesz do tego serię danych, których opracowanie na podstawie miesięcznego raportu kasowego jest bardzo pracochłonne i zajmuje cenne godziny. Przydatny jest system kasowy, który nie tylko raportuje do fiskusa, ale przede wszystkim do przedsiębiorcy. Rozwiązanie, które wybierzesz powinno w jasny i przejrzysty sposób pokazywać właścicielowi  raporty z każdej wykonywanej transakcji, pozwalać na obserwację rankingów pracowników, produktów czy metod płatności. Pomiary wyników i porównywanie ich z danymi historycznymi pomagają wygenerować najlepiej sprzedające się produkty, tzw. bestsellery. Tak obszerna wiedza o własnym biznesie jest wprost nieoceniona, gdy w głowie mamy jeden kierunek: sukces.

Sprawna obsługa zyskiem dla sklepu. Zintegruj swój sprzęt

Większość z nas, idąc do sklepu, ma jeden cel: mieć to z głowy, czyli załatwić wszystko szybko i sprawnie. Jesteśmy przygotowani, w ręku mamy listę zakupów, żwawo przystępujemy do zapełniania koszyka. W rekordowym tempie dopadamy kasy a tam… kolejka. I choć kasjer dwoi się i troi, by przyspieszyć obsługę, mozolnie, ale wytrwale, najpierw waży każdy produkt, a następnie ręcznie wpisuje wartość na klawiaturze kasy. Wszystko to trwa, ludzie się niecierpliwią, a atmosfera zagęszcza. A przecież zintegrowany sprzęt znacznie skróciłby czas obsługi i zdecydowanie podniósł zadowolenie klienta. Do kasoterminala iPOS wystarczy podłączyć skaner lub wagę — akcesoria współpracują z urządzeniem, dzięki czemu na ekranie kasy od razu pojawia się pozycja z przeliczoną kwotą. W momencie finalizacji transakcji szuflada na pieniądze również otworzy się automatycznie.  Podczas nabijania produktów wkradł się błąd lub klient zmienił zdanie? Pomyłki się zdarzają. Przed wydrukiem zmodyfikuj paragon w dowolnym aspekcie: ceny, produktu czy ilości artykułów. A co jeśli klient chciałby zwrócić zakupiony wcześniej towar, lecz Twój nowy pracownik nie został odpowiednio przeszkolony? Wzywany jest wtedy ktoś bardziej doświadczony, bo tylko on potrafi dokonać zwrotu. I znów cenny czas ucieka przez palce… zwłaszcza klientom, którzy się przecież spieszą. Jednak zwroty nie muszą już stanowić wyzwania dla Twoich pracowników – kasoterminal wydrukuje protokół zwrotu i skorygowany paragon. Sam. Za Ciebie.

Faktury VAT „od ręki”

Masz duży ruch w sklepie a klient poprosił Cię o wystawienie faktury VAT? Standardowo spisujesz wszystkie dane, skrupulatnie i dokładnie, aby się nie pomylić albo starasz się rozczytać notatkę, którą zostawił klient, aby dane na pewno były poprawne… Wyobraź sobie urządzenie fiskalne, które korzystając z bazy REGON, automatycznie pobierze aktualne dane, aby na podstawie samego numeru NIP klienta wygenerować fakturę. Czy życie od razu nie staje się prostsze?

Kliknij tutaj i dowiedz się więcej o kasoterminalach iPOS. Wybierz prostsze życie i urządzenie, które realnie wesprze Cię w prowadzeniu biznesu, przekładając się na zwiększenie jego rentowności.

Efektywne zarządzanie kosztami to dla właścicieli firm najlepsza droga do prężnego rozwoju biznesu. Dbanie o szczegóły na każdym etapie sprzedaży, pomoże zwiększyć rentowność firmy, a dogłębna wiedza, wynikająca z analizy wyników sprzedażowych pozwoli na optymalizację kosztów w wielu kluczowych aspektach. Najważniejsze jednak, że iPOS jest rozwiązaniem naprawdę dostępnym dla właścicieli niewielkich biznesów — od początku do końca zaprojektowane zostało z myślą o potrzebach i możliwościach małego i średniego przedsiębiorcy.

Fot. materiał partnera


Materiał partnera

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.