Legia Warszawa chce wesprzeć start-upy

Świat piłki nożnej wkracza do start-upów za sprawą ogłoszonego przez Legie Warszawę konkursu Science4Football StartUp Challenge. Ma on wyłonić pomysły, które pomogą polskiej i światowej piłce nożnej.

Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska / FORUM
Byline Title:

Legia Warszawa postanowiła wesprzeć start-upy w ogłoszonym przez siebie konkursie. – Chcemy zainteresować środowisko start-upowe branżą sportową, w szczególności piłkarską, w której mogą znaleźć odbiorców swoich innowacyjnych rozwiązań. Wartość tego rynku, zarówno futbolu profesjonalnego, jak też amatorskiego, rośnie w bardzo szybkim tempie na świecie i w Polsce. W sposób naturalny coraz więcej pieniędzy i inwestycji w tej branży będzie przeznaczanych także na nowe technologie —powiedział dla pb.pl Tomasz Zahorski, pełnomocnik zarządu Legii Warszawa.

Legia poszukuje start-upy, które będą mogły pomóc w rozwoju piłki nożnej. Zatem poszukiwane są pomysły z obszarów: Sport performance & AI, Przygotowanie fizyczne & HealtTech, Prewencja kontuzji lub ich leczenie & MedTech, Przygotowanie mentalne, Analityka taktyczna & Big Data oraz Wearables & Internet of Things.

Wszystkie pomysły należy zgłaszać do 21.04.2019 roku. Konkursowe start-upy zaprezentowane zostaną w trakcie majowego kongresu Science4Football. Nagrodą główną jest m.in. wizyta z ekspertami LegiaLab w AC Milan.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*