Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Mikrofirmy i samozatrudnieni nie zapłacą składek ZUS. Zwolnienie na 3 miesiące

Dobre wieści dla samozatrudnionych oraz właścicieli mikrofirm zatrudniających do 9 osób. Te podmioty będą zwolnione z opłacania składek na ZUS. Taką informację przekazano we wtorek wieczorem. To istotna zmiana w stosunku do pierwotnych założeń. Na ten krok czekało wielu przedsiębiorców.

zus

Mikrofirmy i samozatrudnieni nie zapłacą składek ZUS; Fot. Shutterstock/ whitelook

Jaki pierwszy tę informację podał na Twitterze Łukasz Schreiber. Przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów  napisał. Z Minister @JEmilewicz i finalizujemy prace nad #TarczaAntykryzoswa, a całość koordynuje Premier @MorawieckiM. Po analizie: WSZYSTKIE MIKROFIRMY ( 1-9 pracowników) przez 3 mce nie zapłacą ZUS-u za swoich pracowników. Zwolnienie niezależne od poziomu przychodów firmy!

Nowe rozwiązanie dla przedsiębiorców doprecyzowała minister Jadwiga Emilewicz. Na pytanie jednego z internautów czy to rozwiązanie dotyczy wszystkich samozatrudnionych niezależnie od poziomu przychodu. Minister odpowiedziała, że z całkowitego zwolnienia z opłacania składek ZUS przez 3 miesiące mogą skorzystać samozatrudnieni z przychodami miesięcznymi nieprzekraczającymi 15 600 zł.

Z kolei na wtorkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że wszystkie rozwiązania, które mają wspierać przedsiębiorców i pracowników zaczną obowiązywać od 1 kwietnia.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Jj 26 mar 2020 (13:50)

Czy zatrudniając 1 pracownika jestem zwolniony z ZUS tylko za niego czy za siebie też?