Mikrofirmy i samozatrudnieni nie zapłacą składek ZUS. Zwolnienie na 3 miesiące

Dobre wieści dla samozatrudnionych oraz właścicieli mikrofirm zatrudniających do 9 osób. Te podmioty będą zwolnione z opłacania składek na ZUS. Taką informację przekazano we wtorek wieczorem. To istotna zmiana w stosunku do pierwotnych założeń. Na ten krok czekało wielu przedsiębiorców.

zus

Mikrofirmy i samozatrudnieni nie zapłacą składek ZUS; Fot. Shutterstock/ whitelook

Jaki pierwszy tę informację podał na Twitterze Łukasz Schreiber. Przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów  napisał. Z Minister @JEmilewicz i finalizujemy prace nad #TarczaAntykryzoswa, a całość koordynuje Premier @MorawieckiM. Po analizie: WSZYSTKIE MIKROFIRMY ( 1-9 pracowników) przez 3 mce nie zapłacą ZUS-u za swoich pracowników. Zwolnienie niezależne od poziomu przychodów firmy!

Nowe rozwiązanie dla przedsiębiorców doprecyzowała minister Jadwiga Emilewicz. Na pytanie jednego z internautów czy to rozwiązanie dotyczy wszystkich samozatrudnionych niezależnie od poziomu przychodu. Minister odpowiedziała, że z całkowitego zwolnienia z opłacania składek ZUS przez 3 miesiące mogą skorzystać samozatrudnieni z przychodami miesięcznymi nieprzekraczającymi 15 600 zł.

Z kolei na wtorkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że wszystkie rozwiązania, które mają wspierać przedsiębiorców i pracowników zaczną obowiązywać od 1 kwietnia.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Jan

25 marca 2020 Odpowiedz

Z tekstu pani Minister nie wynika w żaden sposób wprost, że kwota przychodu 15 600 zł jest kwotą miesięczną. Czy autor artykułu może podać źródło na jakim się opierał?

Avatar

Misia99

25 marca 2020 Odpowiedz

Co z samozatrudnionymi na Karcie Podatkowej?

Avatar

Tomasz

25 marca 2020 Odpowiedz

Firma zatrudnia 10 osób ale w przeliczeniu na pełne etaty to 7. Czy ktoś o tym pomyślał?

Avatar

Arken

26 marca 2020 Odpowiedz

Proszę się dopytać o kartę podatkową ponieważ urząd skarbowy nie jest zainteresowany dochodem gdy jest się na karcie pomimo że mam kasę fiskalną. Wystarczy pokazać dochody z kasy fiskalnej ?

Avatar

Rr

26 marca 2020 Odpowiedz

A co w sytuacji, gdy planuje zarejestrować dzialności gospodarczą w maju?

Avatar

Jj

26 marca 2020 Odpowiedz

Czy zatrudniając 1 pracownika jestem zwolniony z ZUS tylko za niego czy za siebie też?

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*