Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Nadchodzi era wegańskiego prądu elektrycznego?

Weganizm to nie tylko styl życia, ale również cała sfera gospodarki i miejsce, gdzie powstają innowacyjne pomysły. Brytyjska firma postanowiła zaoferować swoim klientom wegańską energię elektryczną, która nie pochodzi z produktów pochodzenia zwierzęcego.

Fot. YAY Foto

Wydawać by się mogło, że energia nie jest wytwarzana ze zwierząt. W związku z tym można byłoby powiedzieć, że każda energia elektryczna jest wegańska. Jednak nic bardziej mylnego. Bardzo często wytwarza się ją z produktów ubocznych rolnictwa bądź organicznych resztek w postaci tzw. biogazu. To właśnie nie spodobało  się części społeczności wegańskiej w Wielkiej Brytanii.

– Zwierzęta są niepotrzebnie używane w niemal każdej dziedzinie życia, a energia elektryczna nie jest wyjątkiem. Jako weganie staramy się unikać wszelkiego wykorzystywania zwierząt; jednak jest to przygnębiające, kiedy nie jesteśmy w stanie tego zrobić — powiedziała Chantelle Adkins, dyrektor ds. Rozwoju biznesu w The Vegan Society.

Naprzeciw oczekiwaniom brytyjskiej społeczności wegańskiej wyszła firma Ecotricity, która zajmuje się sprzedażą energii elektrycznej. W swojej ofercie stworzyła pierwszą na świecie wegańską taryfę energetyczną. Jak zapewnia firma, dostępny w niej prąd wyprodukowany jest z biogazu pochodzącego wyłącznie z odpadków organicznych pochodzenia roślinnego.

– Duża i coraz większa liczba ludzi w Wielkiej Brytanii dokonuje codziennych wyborów zgodnie z ich zasadami, aby unikać zwierząt i produktów pochodzenia zwierzęcego. Jednak miliony ludzi nieświadomie wspierają przemysł mięsny swoimi rachunkami za energię – mówi założyciel Ecotricity Dale Vince.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
danSO 13 lut 2020 (22:20)

Wegańskie jedzenie, wegański prąd, prąd z biomasy RETY!!!!! czy domy lub dachy też bedą wegańskie albo BIO???? Śmiech