O czym rośliny śpiewają? Dzięki temu start-upowi dowiesz się tego

Dzięki pomysłowi Włochów, każdy będzie mógł zbliżyć się do natury, gdziekolwiek aktualnie przebywa. Start-up GreenNote pozwala słuchać muzyki, która tworzona jest przez same rośliny.

Foto: www.singingplant.com

GreenNote  to niewielki głośnik. Do urządzenia zostaje podpięty fragment liścia oraz dolna część łodygi. Jego funkcjonowanie jest możliwe dzięki mikro napięciach elektrycznych występujących w roślinie. Po podpięciu elektrod, wychwytują je i przekształcają w muzykę.  Co więcej, wszelkie interakcje z rośliną, przykładowo dotykanie, podlewanie czy też przemieszczanie rośliny będzie prowadzić do zmian w muzyce. W związku z tym, użytkownik będzie mógł stać się prawdziwym wirtuozem, tworząc mini koncerty muzyki tworzonej przez rośliny.

Aktualnie trwa zbiórka na opracowanie prototypu na jednej z platform crowdfundingowych – Indiegogo. Dodatkowo firma planuje opracować aplikację mobilną, która pozwoli użytkownikom zmienić rodzaj muzyki, ustawić alarm i kontrolować głośność. Gotowe urządzenie będzie mogło również łączyć się z innymi głośnikami za pomocą technologii Bluetooth. Twórcy zapowiadają, że produkt początkowo będzie dostępny w cenie 159 USD.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl