Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Od gry kupionej za 10 funtów do fortuny. Jak nastolatek został milionerem?

W wieku 13 lat założył swój pierwszy biznes inwestując zaledwie 10 funtów. Dziś Brandon Relph to ciągle nastolatek, który niedawno  ukończył college. Wśród rówieśników wyróżnia go fakt, że jego majątek przekroczył milion funtów.

Fot. brandonrelph.com

Wszystko zaczęło się w 2010 roku, gdy Relph kupił grę Minecraft za 10 funtów. To właśnie ona zapoczątkowała jego miłość do gier i świata wirtualnego. Wielokrotnie w wywiadach podkreślał, że były to jego najlepiej wydane pieniądze w życiu.

Trzy lata później założył wspólnie z przyjacielem z Niemiec (również nastolatkiem) Florian’em Funke firmę, zajmującą się projektowaniem scenerii w grach. Młodzieniec z Anglii podchodził do swojego biznesu bardzo poważnie. Musiał łączyć szkołę z pracą, dlatego każdego wieczora poświęcał kilka godzin na realizację swojego biznesu. W przeciągu trzech kolejnych lat ich firma rozrosła się, uzyskując statut międzynarodowej. To właśnie wtedy został także ogłoszonym najmłodszym dyrektorem generalnym w Zjednoczonym Królestwie.

Jego firma obecnie zatrudnia ponad dwudziestu specjalistów od gier komputerowych z całego świata. Jednak co jest ciekawe, większość z nich nie ma jeszcze skończonych nawet 20 lat.

W połowie ubiegłego roku, młody przedsiębiorcy ukończył college, rok wcześniej niż normalnie. Dziś Brandon Relph ma 18 lat i wciąż zarządza swoim biznesem. Jednak priorytety nastolatka uległy nieco zmianom. Obecnie skupia się na wspieraniu innych młodych ludzi w realizacji pomysłów na biznes.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Michał 6 lip 2018 (13:00)

Dokładnie. Straszna mydlina. Nie wiadomo tak naprawdę czym się gość zajmuje.