Od gry kupionej za 10 funtów do fortuny. Jak nastolatek został milionerem?

W wieku 13 lat założył swój pierwszy biznes inwestując zaledwie 10 funtów. Dziś Brandon Relph to ciągle nastolatek, który niedawno  ukończył college. Wśród rówieśników wyróżnia go fakt, że jego majątek przekroczył milion funtów.

Fot. brandonrelph.com

Wszystko zaczęło się w 2010 roku, gdy Relph kupił grę Minecraft za 10 funtów. To właśnie ona zapoczątkowała jego miłość do gier i świata wirtualnego. Wielokrotnie w wywiadach podkreślał, że były to jego najlepiej wydane pieniądze w życiu.

Trzy lata później założył wspólnie z przyjacielem z Niemiec (również nastolatkiem) Florian’em Funke firmę, zajmującą się projektowaniem scenerii w grach. Młodzieniec z Anglii podchodził do swojego biznesu bardzo poważnie. Musiał łączyć szkołę z pracą, dlatego każdego wieczora poświęcał kilka godzin na realizację swojego biznesu. W przeciągu trzech kolejnych lat ich firma rozrosła się, uzyskując statut międzynarodowej. To właśnie wtedy został także ogłoszonym najmłodszym dyrektorem generalnym w Zjednoczonym Królestwie.

Jego firma obecnie zatrudnia ponad dwudziestu specjalistów od gier komputerowych z całego świata. Jednak co jest ciekawe, większość z nich nie ma jeszcze skończonych nawet 20 lat.

W połowie ubiegłego roku, młody przedsiębiorcy ukończył college, rok wcześniej niż normalnie. Dziś Brandon Relph ma 18 lat i wciąż zarządza swoim biznesem. Jednak priorytety nastolatka uległy nieco zmianom. Obecnie skupia się na wspieraniu innych młodych ludzi w realizacji pomysłów na biznes.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Wojko

4 lipca 2018 Odpowiedz

Czyli co on sprzedaje? Opis jest niezrozumiały

Avatar

Roman

6 lipca 2018 Odpowiedz

Żeby zrozumieć ten artykuł trzeba poznać wspomnianą grę, za dostęp do określonych opcji trzeba uiścić opłatę i chyba właśnie o to chodzi.

Avatar

czarownik

6 lipca 2018 Odpowiedz

Iluzję. I nie tylko on.

Avatar

Michał

6 lipca 2018 Odpowiedz

Dokładnie. Straszna mydlina. Nie wiadomo tak naprawdę czym się gość zajmuje.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*