Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Odpowiadamy na pytania dot. ZUS-u [Zdrowy biznes]

Rząd deklaruje, że udzieli pomocy firmom, które znajdą się w kłopotach z powodu epidemii koronawirusa. Na związane z tym nasze – i Państwa – pytania odpowiada Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Co z zawieszeniem składek? Komu przysługują świadczenia w związku z kwarantanną? Jakie dokumenty trzeba przyszykować, by aplikować o zasiłki? Na te pytania odpowie Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS.

Zobacz także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Iwona 7 kwi 2020 (18:31)

Jestem na ryczałcie ,mam jedno osobową firmę ,mam mały ZUS . Z powodu koronowirusa zawiesiłam działalnośc gospodarcza od 16 marca . Proszę mi powiedzieć co mi przysługuje i co dalej mam robić . Nie pracuje i nie wiem kiedy wrócę do pracy . Kiedy trzeba odwiesić działalność .