Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Oferują możliwość zamiany po śmierci w drzewo

Włosi stworzyli las cmentarny, w którym zamiast tradycyjnego pochówku można dokonać zmiany ciała w drzewo. Jak zaznaczają, ich pomysł cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko we Włoszech, ale i na całym świecie.

Fot. materiały prasowe

Anna Citelli i Raoul Bretzel z Capsula Mundi opracowali nietypowy sposób pochówku. W myśl coraz bardziej popularnej zasady „eko” stworzyli biodegradowalne kapsuły. Umieszcza się w nich zmarłe osoby w pozycji embrionalnej. Umieszczona ona zostaje w ziemi, a nad nią sadzi się małe drzewo. Taki pogrzeb, dzięki temu może przyczynić się do zmniejszenia śladu węglowego pochówku na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest użycie naturalnych surowców do stworzenia kapsuły. Drugim zaś jest drzewo, które będzie przez wiele lat pochłaniać dwutlenek węgla.

Jak podkreślają twórcy, ludzkie ciało ma w sobie wiele minerałów i składników odżywczych, które są niezbędne w procesie rozwoju roślin. Dlatego też w tym pochówku zdecydowano się na zasadzenie drzewa, tak aby roślina mogła czerpać z ukrytych w ciele substancji. Tym samym, można powiedzieć, że ludzkie ciało zmieni się w drzewo.

Jednak w stworzonym przez nich lesie cmentarnym nie będzie żadnych tabliczek ani znaków. Znalezienie grobu pomimo tego nie będzie trudne, za sprawą aplikacji.

Jak zapowiadają Włosi, tradycyjne cmentarze już niedługo odejdą w niepamięć. Coraz więcej osób będzie decydowało się na pochówek w lesie cmentarnym, w których żywi nadal będą mogli troszczyć się o bliskich, tyle że w postaci drzew

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Mojekomentarze 11 cze 2023 (11:57)

W cieniu drzewa się chowamy.
W cieniu drzewa ludzi spotykamy.
W cieniu drzewa piknik urządzamy.
W cieniu drzewa czytamy.
W cieniu drzewa rozmyślamy.
W cieniu drzewa modły odprawiamy.
W cieniu drzewa na wieki spoczywamy.
Z rosnącego drzewa jednak pożytek mamy.