Polacy opracowali lek na kaca. Ich pomysł wsparło NCBiR

Polacy wspólnie z dr Kohei Yagi opracowali suplement na kaca. Innowacyjny pomysł wsparło także Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, które przekazało kwotą 1 mln zł. Supplement do sprzedaży trafi jeszcze w marcu. 

Fot. materiały prasowe

Polsko-japoński start-up Nomi Biotech stworzył produkt o nazwie Alcorythm. Tym samym rozwiązuje problem pojawiający się dzień po udanej imprezie . Preparat przyśpiesza rozkład aldehydu octowego, który jest odpowiedzialny za efekt kaca. Jednak nie stosuje się go, gdy pojawi się nieprzyjemne uczucie, a tak właściwe gdy dopiero zaczynamy spożywać alkohol. Preparat można także spożywać w formie drinków.

Jak podkreślają twórcy start-upu, wartość rynku „anty-kacowego” tylko w Polsce wart jest blisko 300 mln zł. Produkt Alcorythm na rynek trafi już w połowie marca. Na start przewidują wyprodukowanie blisko 10 tys. sztuk preparatu, który trafi do kanału dystrybucji HoReCa, czyli do sektora hotelarskiego i gastronomicznego. Wkrótce sprzedaż ruszy także na ich stronie internetowej. Jednak na tym pomysłodawcy się nie zatrzymują. Udało im się uzyskać wsparcie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w ramach konkursu „Szybka Ścieżka”, gdzie pozyskali blisko 1 mln zł. Z pozyskanych środków zamierzają  opracować nową wersję suplementu. Badanie potrwa ponad rok i dopiero w 2020 roku na ich podstawie wypuczony zostanie nowy preparat.

Start-up tworzy zespół, który współpracuje z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, Instytutem Biologii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk oraz Narodowym Instytutem Leków. Do projektu dołączył także dr Kohei Yagi, cytogenetyk od lat mieszkający w Polsce i zajmujący się zawodowo branżą gastronomiczną. To właśnie dzięki niemu, start-up pozyskał wielu partnerów w Japonii.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Abc

9 marca 2019 Odpowiedz

Chcialbym zauwazyc ze taki preparat istnieje juz w korei pd od wielu lat. Polacy wcale tego nie wymyslili. Prosze nie wprowadzac w blad.

Avatar

bezpłatna alternatywa

9 marca 2019 Odpowiedz

pić jak człowiek, nie będzie kaca

Avatar

koman

10 marca 2019 Odpowiedz

ale teraz będzie chlanie- polska pierwsze miejsce na świecie

Avatar

Anonim

10 marca 2019 Odpowiedz

a co z 2KC ? niby nie na kaca?

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*