Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polacy opracowali lek na kaca. Ich pomysł wsparło NCBiR

Polacy wspólnie z dr Kohei Yagi opracowali suplement na kaca. Innowacyjny pomysł wsparło także Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, które przekazało kwotą 1 mln zł. Supplement do sprzedaży trafi jeszcze w marcu. 

Fot. materiały prasowe

Polsko-japoński start-up Nomi Biotech stworzył produkt o nazwie Alcorythm. Tym samym rozwiązuje problem pojawiający się dzień po udanej imprezie . Preparat przyśpiesza rozkład aldehydu octowego, który jest odpowiedzialny za efekt kaca. Jednak nie stosuje się go, gdy pojawi się nieprzyjemne uczucie, a tak właściwe gdy dopiero zaczynamy spożywać alkohol. Preparat można także spożywać w formie drinków.

Jak podkreślają twórcy start-upu, wartość rynku „anty-kacowego” tylko w Polsce wart jest blisko 300 mln zł. Produkt Alcorythm na rynek trafi już w połowie marca. Na start przewidują wyprodukowanie blisko 10 tys. sztuk preparatu, który trafi do kanału dystrybucji HoReCa, czyli do sektora hotelarskiego i gastronomicznego. Wkrótce sprzedaż ruszy także na ich stronie internetowej. Jednak na tym pomysłodawcy się nie zatrzymują. Udało im się uzyskać wsparcie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w ramach konkursu „Szybka Ścieżka”, gdzie pozyskali blisko 1 mln zł. Z pozyskanych środków zamierzają  opracować nową wersję suplementu. Badanie potrwa ponad rok i dopiero w 2020 roku na ich podstawie wypuczony zostanie nowy preparat.

Start-up tworzy zespół, który współpracuje z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, Instytutem Biologii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk oraz Narodowym Instytutem Leków. Do projektu dołączył także dr Kohei Yagi, cytogenetyk od lat mieszkający w Polsce i zajmujący się zawodowo branżą gastronomiczną. To właśnie dzięki niemu, start-up pozyskał wielu partnerów w Japonii.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Anonim 10 mar 2019 (15:13)

a co z 2KC ? niby nie na kaca?