Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Czy polskie firmy będą płacić wyższe kary?

Czy powstanie jednolity taryfikator dla całej UE dotyczący kar i sankcji, które są wprowadzane przez rzeczników ochrony danych osobowych? Wówczas kary dla polskich firm byłyby znacznie wyższe.

Fot. Shutterstock/ dokurose

– Mam duże wątpliwości czy to jest dobre rozwiązanie, bo bardzo trudno będzie znaleźć wspólne podejście, które będzie słuszne dla Niemiec, Francji i jednocześnie Malty i Cypru, bo to są kraje różnej wielkości, o różnej sytuacji ekonomicznej — mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Wojciech Wiewiórowski, Europejski Inspektor Ochrony Danych.

Niemieckie landy mają swoich odrębnych rzeczników, dlatego w tym przypadku dążenia do ujednolicenia taryfikatora są naturalne. O wiele bardziej skomplikowana jest sytuacja innych państw, także dlatego, że inaczej są traktowane dane osobowe w mniejszych krajach, które operują językiem rzadkim, przykładem Węgry czy Estonia.

Kwestie związane z RODO będą jednym z tematów organizowanej w marcu w Warszawie, przez C.H. Beck, konferencji LegalTech Forum 2020.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

MarketNews24

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.