Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polsko-izraelski podmiot zapoluje na start-upy

Tradycyjny biznes coraz częściej zerka w stronę technologicznych start-upów. Taką mieszanką doświadczenia w przemyśle i know-how w branży start-upowej jest polsko-izraelski fundusz, który właśnie zadebiutował na polskiej ziemi. Podmiot zainwestuje 210 mln zł w perspektywiczne biznesy nad Wisłą.

Od lewej: Rami Kalish(Pitango), Prof. Maciej Chorowski(NCBiR), Tomasz Domogała(TDJ), foto: Puls Biznesu

Po polskiej stronie międzynarodowej inicjatywy skierowanej do młodych biznesów stoi Tomasz Domogała. Przedsiębiorca zarządza spółką TDJ, która swoje korzenie ma w branży odległej od start-upów. Utworzony przez jego ojca holding dotąd specjalizował się w takich branżach jak: górnictwo czy nieruchomości. Drugim elementem układanki jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, której statutowym celem jest wspieranie innowacyjnych projektów. Jeśli do tego dołączymy jeden z największych w Izraelu fundusz inwestujący w technologiczne start-upy Pitango, to mamy nową jakość na polskim rynku VC.

Nowo powstały podmiot TDJ Pitango Ventures na wejścia kapitałowe do ciekawych spółek ma pulę 210 mln zł. W obszarze zainteresowań podmiotu będą projekty z takich dziedzin jak: big data, sztuczna inteligencja, internet rzeczy, projekty SaaS, medycyna cyfrowa i sprzęt medyczny.  TDJ Pitango Ventures poluje zarówno na perełki na wczesnym etapie rozwoju, jak i spółki rosnące, które chcą przyspieszyć swój rozwój.

Więcej przeczytaj na stronie Pb.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.