Stworzyli najcieńszy zegarek na świecie

Technologia elektronicznego papieru E-Ink znalazła już zastosowanie w czytnikach ebooków, wyświetlaczach telefonów czy tablicach ogłoszeniowych. Dave Vondle i Jerry O’Leary postanowili wykorzystać to rozwiązanie do stworzenia najcieńszego zegarka na świecie o nazwie CST-01.

Pomysł na ultra-cienki zegarek zrodził się, kiedy Dave owinął taśmę E Ink wokół nadgarstka i powiedział: Jerry, chcę, mieć taki zegarek – wspominają założyciele firmy. Następny rok pomysłowy tandem inżynierów pracował nad wprowadzeniem idei w życie. Niezliczone godziny pracy nad prototypem, projektowania i testowania przyniosły pożądany efekt. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii CST-01 waży mniej niż 12 gram. Aby stworzyć zegarek tak cienki jak to możliwe CST-01 nie ma żadnych przycisków ani pokręteł.

Dzięki technologii E-Ink zegarek posiada baterię grubości papieru, która zużywa minimalną ilość energii. Ładowanie i ustawiania czasu odbywa się na dołączonej w komplecie stacji bazowej. Całkowite uzupełnienie baterii trwa około 20 minut i wystarcza następnie na miesiąc korzystania z zegarka.

Produkcja zegarków odbywa się w Chicago. Dave i Jerry blisko współpracują z firmą E-Ink, dostarczającą „serce” zegarka. Pozostali partnerzy zaopatrują firmę w nierdzewną stal, poliwęglan i tworzywa sztuczne. – Możesz zapomnieć, że masz go na ręce – śmieją się pomysłodawcy.

Czy wiesz, że?

Autorem e-papieru jest Joseph Jacobson. Wynalazca od 1997 roku prowadzi z wspólnikami firmę E Ink Corporation zajmującą się wytwarzaniem
elektronicznego papieru. Technologia znalazła wykorzystanie w takich urządzeniach jak: Onyx, Sony Reader, eClicto czy Amazon Kindle.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl:

Grzegorz Marynowicz

MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*