Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Premier Morawiecki: nasz rząd zmniejszył liczbę regulacji dla przedsiębiorców

W ciągu 2 lat rząd Prawa i Sprawiedliwości zmniejszył liczbę stron regulacji dotyczących przedsiębiorców z 30 tys. do ok. 15 tys. – powiedział Mateusz Morawiecki podczas wtorkowego spotkania w ramach Kongresu 590. Premier podkreślił, że trzeba dać szansę polskim przedsiębiorcom. Odniósł się także do zniesienia limitu 30-krotności składki na ZUS.

Fot. FORUM/ Łukasz Dejnarowicz

We wtorek Mateusz Morawiecki uczestniczył w spotkaniu ze środowiskami biznesowymi. W tym gronie podkreślił znaczenie polskich firm dla rozwoju gospodarczego. Premier przyznał, że właściciele firm często narzekają na zbyt dużą liczbę regulacji, przepisów, które pętają ręce przedsiębiorcom. Jednocześnie

Mateusz Morawiecki wyjaśniał, że blisko 70 proc. tych obostrzeń wynika wprost z regulacji Unii Europejskiej, która narzuca ich implementowanie w poszczególnych krajach wspólnoty. Premier dodał. Że „zmniejszyliśmy liczbę ustaw, liczbę regulacji, tak jak sobie tego przedsiębiorcy życzyli. W 2017 r. było ich 30 tys. stron, a w zeszłym już ok. 15 tys. – podkreślał.

Mateusz Morawiecki wyraził także podziw dla polskich przedsiębiorców, którzy odnoszą sukcesy także poza granicami kraju. Premier podkreślił dobre wskaźniki eksportu. Który w latach 2016-2018 mógł się pochwalić dynamiką wzrostu dwukrotnie większą aniżeli wynosił eksport globalnej gospodarki.

Z kolei w wywiadzie dla portalu Interia.pl premier Mateusz Morawiecki odpowiedział na pytanie dotyczące zniesienia limitu tzw. 30-krotności składki na ZUS. – Ta decyzja dokładnie zapadnie po wyborach. My ujęliśmy tę kwestię w ustawie budżetowej zaproponowanej Sejmowi, ale oczywiście Sejm ostatecznie zadecyduje, jaki będzie kształt tej ustawy – powiedział prezes Rady Ministrów.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.