Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Przedsiębiorca wygrał z miastem ws. sprzedaży alkoholu blisko kościoła

Jaka odległość powinna dzielić od miejsc chronionych punkty sprzedaż napojów alkoholowych jest określona w prawie miejscowym. Jednak przedsiębiorca ze stolicy Warmii i Mazur zaskarżył uchwałę i wygrał – o sprawie poinformował użytkownik serwisu Wykop.pl.

Fot. YAY Foto/ Yellowj

Od kilku lat obowiązują dość restrykcyjne przepisy dot. sprzedaży alkoholu w Polsce. Ustawa o wychowaniu w trzeźwości zawiera wykaz miejsc chronionych. Gminy mogą ustalić odległość jaka będzie dzielić punkty sprzedaży alkoholu od wspomnianych już miejsc. Jest ona zapisywana w uchwale, stając się prawem miejscowym

W przypadku Olsztyna, zgodnie z uchwałą z 28 lipca 2018 roku nie można było sprzedawać napojów z procentami w odległości mniejszej niż 50 m od miejsc chronionych. Z nowym prawem nie zgodził się przedsiębiorca, który swoją restaurację miał na starym mieście w odległości mniejszej niż wymagana od kościoła. Oznaczało to dla niego koniec z jego firmą, dlatego postanowił walczyć z miastem. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jak się okazało, przedsiębiorca wygrał ze względu na brak uzasadnienia w uchwale.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.