Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Ranking krajów najbardziej przyjaznych start-upom. Polska przed Japonią, Francją i Finlandią

Polska znalazła się w pierwszej dziesiątce państw, w których najlepiej założyć i prowadzić własny start-up. Liderem zestawienia pozostają Stany Zjednoczone.

CEOWorld Magazine opublikował zestawienie krajów najbardziej przyjaznych start-upom. Na liście znalazło się w sumie 62 państw z najlepszym otoczeniem i ekosystemem dla młodych firm technologicznych. Przy konstruowaniu zestawienia pod uwagę brano takie elementy jak inwestycje w kapitał ludzki, infrastruktura dla przedsiębiorców, poziom badań i rozwoju, zasoby siły roboczej.

Wygraj udział w programie „Pomysł na biznes” i zaprezentuj swoją firmę na łamach Pulsu Biznesu oraz MamBiznes.pl. Wystarczy wypełnić krótką ankietę!

Pierwsze miejsce rankingu przypadło Stanom Zjednoczonym, które wyprzedziły Wielką Brytanię. Ostatnie miejsce podium przypadło Kanadzie. Tuż za krajem liścia klonowego uplasował się Izrael, a piąta pozycja przypadła Indiom. Kolejne miejsce zajęły Niemcy, a tuż za naszymi sąsiadami na siódmej pozycji znalazła się Polska. W pierwszej dziesiątce uplasowały się jeszcze takie nacje jak: Malezja, Szwecja oraz Dania.

Z krajów naszego regionu 16. Miejsce przypadło Estonii stawianej często jako wzór pod względem rozwoju nowoczesnych technologii. Litwa zajęła 24 pozycję, Czechy – 28, Słowacja – 34, Ukraina -43, a Węgry uplasowały się dopiero na 48 miejscu. Nasz kraj wyprzedził również takie rozwinięte państwa jak: Szwajcaria(11 miejsce), Francja(12), Korea Południowa(19), Finlandia(21) czy Japonia(23).

Na podst. Ceoworld.biz

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Darek 11 maj 2019 (09:45)

Ciekawa punktacja. Jak to się stało że punkty są jednorodnie poukładane w każdej kategorii? Coś tu zalatuje propagandom