Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Rosjanie stworzyli urządzenie, które „czyta” umysł

Firma Neurobotics wspólnie z Moskiewskim Instytutem Fizyki i Technologii stworzyli niezwykłe urządzenie, które jest w stanie czytać ludzki umysł. Jak wyjaśniają twórcy, metoda ta nie jest inwazyjna.

Wynalazek Rosjan odczytuje fale mózgowe w czasie rzeczywistym. Jest to możliwe, dzięki zestawowi elektroencefalograficznemu (EEG), który jest pokryty elektrodami. Na bazie zebranych danych można zobaczyć, o czym myśli dana osoba.

Jak się okazało, wyniki tego eksperymentu przerosły oczekiwania samych naukowców. Nie spodziewaliśmy się, że fale mózgowe będą zawierały informacje, które mogłyby nawet częściowo zrekonstruować widziany obraz.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.