Rosyjska latająca taksówka nie lata

Prototyp rosyjskiego drona taksówki Bartini spadł chwilę po starcie – poinformował portal swiatdronow.pl. Producent twierdził, że pojazd będzie gotowy już w 2020 roku.

Fot. YouTube

Co jakiś czas pojawiają się nowe informacje o tworzeniu latających samochodów czy też latających taksówek. Jednak dotychczas to amerykańska technologia w tej dziedzinie uchodziła za najbardziej rozwiniętą. Rosyjska firma postanowiła obalić tą tezę tworząc własny prototyp.

Pierwsze zapowiedzi rosyjskiej firmy były dość imponujące. Pojazd miał zabierać do czterech pasażerów i miał być gotowy już w 2020 roku. Jednak za pewne ta data nie zostanie dotrzymana. To za sprawą nie udanego testu taksówki. –  Podczas pokazowego lotu prototyp zaliczył wpadkę podczas lądowania, a w zasadzie cały lot nie należał do udanych. Już po starcie operator manualnie nie potrafił zapanować nad dronem i doprowadzić do jego stabilnego zawisu w miejscu – poinformował portal swiatdronow.pl. Test ostatecznie zakończył się w zaspie.

Jednak to nie pierwsza rosyjska próba związana z dronami, która zakończyła się nie powodzeniem. W kwietniu tego roku, przeprowadzono test drona pocztowego, który był transmitowany na cały świat. Niestety po kilku minutach lotu, urządzenie zakończyło swój lot na ścianie bloku mieszkalnego.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski