Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Rusza program akceleracyjny dla start-upów MIT EF Poland

8 stycznia br. rozpoczął się nabór do czwartej edycji MIT Enterprise Forum Poland, jednego z największych programów wspierających rozwój start-upów w Polsce. Firmy zakwalifikowane do MIT EF Poland wezmą udział w programie akceleracyjnym realizowanym w oparciu o know-how jednego z najlepszych uniwersytetów technologicznych na świecie – Massachusetts Institute of Technology w Stanach Zjednoczonych.

– Dzięki zaangażowaniu w projekt partnerów takich jak PKO Bank Polski, polskie start-upy zyskują nie tylko możliwość szybszego rozwoju przy wsparciu doświadczonych mentorów, ale także mogą liczyć na łatwiejszą komercjalizację opracowanych rozwiązań. Jesteśmy otwarci na innowacje i z uwagą śledzimy postępy w doskonaleniu start-upów biorących udział w programie, licząc na wyłonienie z ich grona technologii możliwych do wdrożenia w banku – mówi Grzegorz Pawlicki, Dyrektor Biura Innowacji i Doświadczeń Klienta w PKO Banku Polskim.

Wystartowała kolejna rekrutacja start-upów

Rekrutacja do programu potrwa do 28 lutego 2018 roku. Zgłosić się do niego mogą zarówno istniejące, młode polskie firmy z branży technologicznej, jak i zespoły, które dopiero mają pomysł na nowy biznes. Pierwszy etap akceleracji zakłada cykl warsztatów i szkoleń, które pomogą uczestnikom stworzyć lub zweryfikować model biznesowy start-upu. Spotkania poprowadzone zostaną przez wybitnych mentorów i ekspertów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Najlepsi mogą też liczyć na komercjalizację opracowanych rozwiązań.

Akcelerację w ramach 4. edycji programu przejdzie 25 startupów technologicznych. Początkujący przedsiębiorcy przez 3 miesiące będą współpracować z polskimi i międzynarodowymi ekspertami w celu dopracowania modeli biznesowych swoich przedsięwzięć. PKO Bank Polski, patron ścieżki akceleracyjnej „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”, po raz trzeci wspierać będzie nowoczesne technologie związane z finansami.

Program akceleracyjny realizowany przez Massachusetts Institute of Technology Enterprise Forum przy wsparciu PKO Banku Polskiego pozwolił do tej pory rozwinąć skrzydła siedemdziesięciu start-upom, z których czternaście współpracowało bezpośrednio z bankiem nad rozwojem swoich produktów. Udział w programie daje uczestnikom możliwość skorzystania ze wsparcia międzynarodowego zespołu mentorów i doświadczonych ekspertów, współpracy z MIT Technology Review, a także networking w rozległym ekosystemie innowacji skupionym wokół Massachusetts Institute of Technology.

Do programu można aplikować do końca lutego za pośrednictwem strony internetowej mitefpoland.org oraz pkobp.pl/fintech.

 

W 2017 roku, z inicjatywy PKO Banku Polskiego działalność w Europie Środkowo-Wschodniej rozpoczął jeden z największych akceleratorów na świecie – MassChallenge w formule Bridge to Mass Challenge Warsaw. Przez siedem lat funkcjonowania w światowych centrach innowacji, program pomógł rozwinąć się 1 211 start-upom, które przeszły intensywny program akceleracji, pozyskały ponad dwa miliardy dolarów finansowania, wygenerowały dochód na poziomie 900 milionów dolarów oraz utworzyły ponad 65 tys. miejsc pracy. Do pilotażowej edycji Bridge to MassChallenge Warsaw aplikowało prawie 300 startupów, czyli o połowę więcej niż pierwotnie zakładano. W rekrutacji, która zakończyła się w grudniu br., uczestniczyły firmy z 26 krajów regionu Europy Środkowo-Wschodniej, przy czym duża część z nich pochodziła spoza Polski. Wysoka frekwencja zagranicznych młodych przedsiębiorców przybliża Polskę do realizacji idei uczynienia z naszego kraju regionalnego centrum start-upowego.

Na początku 2017 roku, jako pierwsza polska instytucja finansowa, bank bezpośrednio zainwestował w start-up fintechowy. ZenCard, który dzięki temu dołączył do grupy kapitałowej banku oferuje zaawansowane narzędzia i wsparcie przy konstruowaniu programów lojalnościowych. W ostatnich miesiącach spółka przygotowała dwa duże projekty z ogólnopolskimi sieciami handlowymi – kampanię promocyjną dla Visy i MAKRO oraz współpracę z siecią drogerii Super-Pharm. Równolegle ZenCard rozpoczyna ekspansję zagraniczną, działając wspólnie z OP Financial Group, dzięki czemu przetestuje, a następnie wdroży swoje rozwiązanie dla klientów biznesowych największego fińskiego banku.

Źródło: materiały prasowe

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.