Startuje „watykański Netflix” z filmami o tematyce chrześcijańskiej

Już od nowego roku zostanie uruchomiona platforma VatiVision, potocznie nazywana „watykańskim Netfliksem” – informuje serwis Deon.pl. Udostępniane będą tam seriale oraz filmy, zarówno fabularne, jak i dokumentalne o tematyce chrześcijańskiej.

Fot. YAY Foto/ dvarg

Przed rokiem informowaliśmy na MamBiznes.pl, że startuje w Polsce „katolicki Netflix”, którego twórcą jest znany dominikanin o. Adam Szustak. Teraz z podobnym pomysłem wyszła włoska spółka medialna Officina de la Comunicazione wraz z firmą Vetrya, którzy współpracując ze Stolicą Apostolską zamierzają  powołać do życia platformę VatiVision. Jak zapowiedzieli jej twórcy, projekt ma wystartować już w pierwszej połowie 2020 roku i ma funkcjonować na takiej samej zasadzie co popularny Netflix, czyli tzw. „streamingu na życzenie”. Na platformie będą dostępne seriale, filmy fabularne i dokumentalne o tematyce religijnej.

Jak podkreślili pomysłodawcy, dotychczas spora grupa osób była zaniedbywana z dostępem do chrześcijańskich programów. Teraz ma się to zmienić. Dystrybucja ma osiągnąć zasięg 1,3 mld katolików na całym świecie.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*