Stworzył robota, który przygotuje drinka z 2000 receptur. Robobarman podbija USA

Indyjski wynalazek przygotuje wymarzony drink z ponad dwóch tysięcy receptur w zaledwie 30 sekund. Robobarman Barsys właśnie podbija Stany Zjednoczone, a już niedługo ma pojawić się także w Europie.

Fot. FORUM/PIC

Robobraman został stworzony przez hinduskiego inżyniera Aksheta Tewari. Nad swoim wynalazkiem przez lata pracował w trakcie studiów w rodzinnych Indiach. Jednak dość szybko okazało się, że brakuje mu właściwego zaplecza technicznego, które uniemożliwiało dalsze prace. Dlatego podjął decyzję o emigracji do Nowego Jorku. Pierwszy prototyp robobarmana został zademonstrowany w roku 2015 – od tego czasu trwały prace nad jego udoskonaleniem. Dopiero w tym miesiącu produkt wszedł do sprzedaży.

Barsys nie jest wielkich rozmiarów, a jego obsługa jest bardzo prosta. Wynalazek jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby w domowym zaciszu cieszyć się idealnie przygotowanym napitkiem, nie znając technik barmańskich. Wystarczy podstawić szkło i wybrać odpowiednią recepturę za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Użytkownik może wybrać z ponad 2000 receptur drinków, a cały proces przygotowania nie powinien zająć dłużej niż 30 sekund.

Póki co produkt jest dostępny tylko w USA, gdzie koszt robobarmana wynosi 1050 USD. Jednak jak informuje Tewari wynalazek wkrótce ma pojawić się także w Europie. Według zapowiedzi twórcy, przygotowywana jest również wersja przeznaczona dla obiektów gastronomicznych.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski