Stworzył robota, który przygotuje drinka z 2000 receptur. Robobarman podbija USA

Indyjski wynalazek przygotuje wymarzony drink z ponad dwóch tysięcy receptur w zaledwie 30 sekund. Robobarman Barsys właśnie podbija Stany Zjednoczone, a już niedługo ma pojawić się także w Europie.

Fot. FORUM/PIC

Robobraman został stworzony przez hinduskiego inżyniera Aksheta Tewari. Nad swoim wynalazkiem przez lata pracował w trakcie studiów w rodzinnych Indiach. Jednak dość szybko okazało się, że brakuje mu właściwego zaplecza technicznego, które uniemożliwiało dalsze prace. Dlatego podjął decyzję o emigracji do Nowego Jorku. Pierwszy prototyp robobarmana został zademonstrowany w roku 2015 – od tego czasu trwały prace nad jego udoskonaleniem. Dopiero w tym miesiącu produkt wszedł do sprzedaży.

Barsys nie jest wielkich rozmiarów, a jego obsługa jest bardzo prosta. Wynalazek jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby w domowym zaciszu cieszyć się idealnie przygotowanym napitkiem, nie znając technik barmańskich. Wystarczy podstawić szkło i wybrać odpowiednią recepturę za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Użytkownik może wybrać z ponad 2000 receptur drinków, a cały proces przygotowania nie powinien zająć dłużej niż 30 sekund.

Póki co produkt jest dostępny tylko w USA, gdzie koszt robobarmana wynosi 1050 USD. Jednak jak informuje Tewari wynalazek wkrótce ma pojawić się także w Europie. Według zapowiedzi twórcy, przygotowywana jest również wersja przeznaczona dla obiektów gastronomicznych.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Avatar

Agnieszka

27 sierpnia 2018 Odpowiedz

Ciekawe czy robot będzie umiał prowadzić pogawędki i dostosowywać się do IQ rozmówcy?

Avatar

mieciu

27 sierpnia 2018 Odpowiedz

do barmana to daleko.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*