Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Urząd Skarbowy przepytuje nowożeńców, czy zespół weselny płaci podatki

Urząd Skarbowy rozsyła listy do nowożeńców. Fiskus chce w ten sposób sprawdzić czy firmy świadczące usługi weselne wywiązują się z zobowiązań podatkowych – informuje Przemysław Wipler na swoim Tweeterze.

Fot. YAY Foto/ alenkasm

„Kto zajmował się dokumentacją fotograficzną/filmowaniem? Kto zajmował się wystrojem sali weselnej/kościoła?” – takie między innymi otrzymywali pytania nowożeńcy, którzy w związek małżeński wchodzili w 2016 roku. List z prośbą o udzielenie odpowiedzi wystosował Naczelnik Urzędu Skarbowego w Rypinie. Jednak pod lupą skarbówki znajdują się nie młode pary, a usługodawcy.

 

Branża weselna na celowniku

To już nie pierwszy raz, gdy Urząd Skarbowy przepytuje nowożeńców. Podobna sytuacja miała miejsce w Ostrowcu Świętokrzyskim, który na początku tego roku przepytał nowożeńców. Jak ówcześnie tłumaczyli urzędnicy chodzi przede wszystkim o zgromadzenie informacji odnośnie kosztów, jakie nowożeńcy ponieśli w związku z opłatą orkiestry, fotografa czy kamerzysty. Jednak w przypadku sprawy z Rypina, Urząd Skarbowy nie skupia się tylko na tych trzech segmentach rynku weselnego, a wszystkich podmiotów działających w tej branży.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl 

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.