Urząd Skarbowy przepytuje nowożeńców, czy zespół weselny płaci podatki

Urząd Skarbowy rozsyła listy do nowożeńców. Fiskus chce w ten sposób sprawdzić czy firmy świadczące usługi weselne wywiązują się z zobowiązań podatkowych – informuje Przemysław Wipler na swoim Tweeterze.

Fot. YAY Foto/ alenkasm

„Kto zajmował się dokumentacją fotograficzną/filmowaniem? Kto zajmował się wystrojem sali weselnej/kościoła?” – takie między innymi otrzymywali pytania nowożeńcy, którzy w związek małżeński wchodzili w 2016 roku. List z prośbą o udzielenie odpowiedzi wystosował Naczelnik Urzędu Skarbowego w Rypinie. Jednak pod lupą skarbówki znajdują się nie młode pary, a usługodawcy.

 

Branża weselna na celowniku

To już nie pierwszy raz, gdy Urząd Skarbowy przepytuje nowożeńców. Podobna sytuacja miała miejsce w Ostrowcu Świętokrzyskim, który na początku tego roku przepytał nowożeńców. Jak ówcześnie tłumaczyli urzędnicy chodzi przede wszystkim o zgromadzenie informacji odnośnie kosztów, jakie nowożeńcy ponieśli w związku z opłatą orkiestry, fotografa czy kamerzysty. Jednak w przypadku sprawy z Rypina, Urząd Skarbowy nie skupia się tylko na tych trzech segmentach rynku weselnego, a wszystkich podmiotów działających w tej branży.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl 

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*