Uważaj na oszustów. MF ostrzega przed fałszywi SMS-ami

Oszuści chcący wyłudzić pieniądze od przedsiębiorców nie próżnują. Wielu z nich otrzymało SMS-y z informacją o zadłużeniu swojego mikrorachunku podatkowego.

uważaj na oszustów

Fot. Bankier.pl

Mikrorachunek podatkowy to nowe rozwiązanie Ministerstwa Finansów dedykowane przedsiębiorcom. Co do zasady ma on uprościć sposób rozliczania się z fiskusem. Jednak tym razem oszuści postanowili go wykorzystać do własnych celów. Tym bardziej że z racji, iż dla wielu jest to nowość, wielu przedsiębiorców jeszcze nie do końca rozumie.

Dowiedz się wszystko, co powinieneś wiedzieć o mikrorachunku podatkowym

W ostatnich dniach wielu przedsiębiorców otrzymało SMS-y o treści „Mikrorachunek podatkowy jest zadłużony w kwocie 2,44 PLN” wraz z dołączonym linkiem, rzekomo przekierowującym na stronę ministerstwa. Jak zwrócił uwagę na Twitterze rzecznik Ministerstwa Finansów, wiadomości te nie są rozsyłane ani przez MF, ani przez Krajową Administrację Skarbową. Ponadto, jak dodał sprawą zajęły się już właściwe służby.

Przy okazji przypominamy o konieczności rozliczenia się z urzędem skarbowym. Co powinieneś wiedzieć o tym, przeczytasz tutaj.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*