Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

W 30 dni został milionerem. Stworzył kajak origami i podbił serca internautów

Kajak origami wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu podbija internet. Jego pomysłodawca w ciągu 30 dni zebrał ponad 3 mln dolarów na wprowadzenie swojej idei w życie.

Autorem projektu składanego kajaka jest Amerykanin Tim Niemier. Konstruktor stworzył produkt, który ma zastąpić dotychczasowe, ciężkie i trudne w transporcie kajaki.

– Zabranie kajaka lub deski wiosłowej na przygodę nigdy nie było tak łatwe! Mały przenośny rozmiar i waga Origami Paddler zamieni każdy zbiornik wodny w dzień pełen przygód i zabawy. Takimi słowami opisuje swój produkt pomysłodawca. Wytworzony z plastiku pochodzącego z odzysku kajak ma po rozłożeniu długość 275 cm. Konstrukcja kajaka sprawia, że rozkłada się go w mniej niż jedną minutę. Nie trzeba go dmuchać, skręcać i dźwigać dużych ciężarów. Poskładany kajak mieści się w bagażniku samochodu. Obywatel Stanów Zjednoczonych postanowił na realizację swojego projektu zebrać środki od internautów. W tym celu wykorzystał najpopularniejszą platformę crowdfundingową na świecie – Kickstarter.

 

Dokładnie miesiąc temu wystartowała internetowa zbiórka, w której pomysłodawca ustanowił cel na poziomie 25 tys. dolarów. Okazało się jednak, że produkt na tyle przypadł do gustu miłośnikom kajakowania, że wyznaczony pułap finansowy został osiągnięty już pierwszego dnia. Liczba internautów zainteresowanych wsparciem kajaka origrami rosła z każdym dniem, by w ostatnim dniu zbiórki sięgnąć. 3,7 mln dolarów. Taką łączną kwotę zebrał Tim Niemier od ponad 8,3 tys. użytkowników Kickstartera. Najtańsza opcja w kampanii zakładała wsparcie pomysłodawcy kwotą 329 dolarów. Za tą sumę internauta w marcu przyszłego roku otrzyma kajak origami.

Z zamiłowania do kajaków

To nie pierwszy składany kajak, który zawojował platformę Kickstarter. Z zamiłowania do tej formy spędzania wolnego czasu powstał także inny projekt o nazwie Onak Canoes. Na początku ubiegłego roku wystartowali ze swoim pomysłem na platformie crowdfundingowej. Nad projektem składanego kajaka dwójka Belgów Otto Van De Steene i Thomas Weyn pracowała przez 5 lat, a impulsem do jego stworzenia były problemy z transportem dotychczasowego sprzętu. W zaledwie kilka dni od startu kampanii na Kickstarterze sprzedali blisko tysiąc sztuk innowacyjnych łodzi. W sumie na ich konto trafiło 66 tys. dolarów, za które mogli rozpocząć produkcję i rozwinąć biznes.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Łukasz - Entaris Studio 27 lip 2023 (11:55)

Świetny patent. Dla mnie idealny. To jedno z takich rozwiązań, które rozwalają całkowicie system. Fantastyczny wynalazek. Gdybym miał środki, sam bym zainwestował w produkcję i dystrybucję w Polsce.