Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Warszawska giełda pomoże start-upom zebrać pieniądze i kontakty

Droga polskich start-upów na giełdę jeszcze nigdy nie była tak krótka. Przy warszawskim parkiecie powstaje akcelerator, który pozwoli technologicznym spółkom pozyskiwać finansowanie na rynku kapitałowym.

Z pomysłem podmiotu, który ułatwiłby młodym przedsięwzięciom dostęp do kapitału na giełdzie wyszedł Arkadiusz Regiec, twórca platformy finansowania społecznościowego Beesfund. Na serwisie twórcy interesujących projektów mogą wystartować z kampanią crowdfundingu udziałowego i w zamian za określony pakiet udziałów pozyskać inwestorów na rozwój danej spółki. Teraz szef Beesfund chce pod parasolem GPW wesprzeć technologiczne przedsięwzięcia w pozyskiwaniu środków na ekspansję.

Jednak nie tylko pieniądze mają być pokusą dla pomysłodawców. Akcelerator ma dawać także dostęp do sieci kontaktów oraz wiedzy menedżerów znanych na parkiecie GPW. Taka mieszanka ma dać start-upom nowe możliwości rozwoju podobne do dostępnych już od dawna rozwiązań na Zachodzie. Proces akceleracji ma finalnie przygotować do emisji akcji na NewConnect, które jest przedsionkiem głównego parkietu.

Więcej o akceleratorze dla start-upów na stronie Pb.pl

Grzegorz Marynowicz
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.