Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Wrocław: Nokia otwiera się na współpracę ze start-upami

Udostępnienie przestrzeni oraz technologii opracowanych przez Nokię innowatorom oraz start-upom zakłada idea centrum innowacji – Nokia Garage. Przedsięwzięcie zainaugurowano w poniedziałek we Wrocławiu w siedzibie Nokii. W inauguracji wziął udział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Nokia Garage to 500 metrów kwadratowych przestrzeni przeznaczonej m.in. dla start-upów, młodych naukowców czy partnerów biznesowych. Osobom, które będą chciały z nami współpracować oferujemy dostęp do technologii informatycznych Nokii rozwijanych we Wrocławiu oraz przestrzeń, w której mogą pracować i się spotykać – powiedziała PAP Agnieszka Pasek z Nokia Garage.

Dodała, że firma jest otwarta na współpracę z ludźmi, którzy będą rozwijać swoje innowacyjne pomysły w oparciu o technologię Nokii. Nokia Garage jest też miejscem, w którym wspólnie będziemy organizować warsztaty i spotkania – powiedziała.

Przestrzeń składa się z trzech głównych części: Creative Zone, Maker Space i Lab. W część kreatywnej innowatorzy mogą pracować na huśtawkach, miękkich pufach, niestandardowych ramach czy wygodnych fotelach. Mogą zapisywać swoje pomysły na ścianach, szybach i filarach, a także stołach i tablicach. Maker Space jest przestrzenią, w której opracowane pomysły, a rozwiązania mogą być prototypowane, natomiast w Labie będzie można je przetestować na platformach IoT czy 5G.

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński powiedział PAP, że kierowanemu przez niego resortowi zależy na inwestycjach w sektor nowych technologii i wsparciu dla przedsiębiorstw technologicznych. Chcemy wspierać start-upy, współpracujemy w tej kwestii zarówno z małymi firmami, jak i dużymi polskimi i zagranicznymi koncernami. Ponieważ wiemy, że start-up, aby się rozwijać muszą mieć ujście dla swoich projektów i tu partnerami dla nich są duże firmy – mówił Kwieciński.

Minister dodał, że Nokia jest przykładem firmy, która potrafi współpracować z małymi partnerami. Cieszy nas, że Nokia postawiła na taką współpracę w Polsce i rozwija ją z małym i średnim firmami. Otwarcie Nokia Garage jest tego przykładem – powiedział.

Podkreślił, że Polski rząd chce przyciągać inwestycje w wysokie technologie. To obszar, w którym brakuje nam jeszcze kompetencji, z drugiej strony chcemy zapewniać rozwój dla naszych małych i średnich firm, a do tego nieodzowna jest współpraca z dużymi firmami – powiedział minister.

autor: Piotr Doczekalski
pdo/ dym/

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.