Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Wrocław wesprze innowacyjnych przedsiębiorców

Stolica Dolnego Śląska przyjęła Strategię Rozwoju Przedsiębiorczości. Ujętych zostało w nim wiele rozwiązań, które mają wpłynąć na rozwój lokalnej przedsiębiorczości. W jej ramach wytyczono 70 kierunków działań oraz 35 inicjatyw i projektów.

Fot. FORUM/ Maxym Marusenko

We Wrocławiu zdecydowano o wsparciu przedsiębiorców, przede wszystkim prowadzących małe firmy oraz innowatorów. Strategia została przygotowana w gronie ekspertów, jak i samych mieszkańców. W dokumencie można znaleźć takie zapisy jak:

  • Wzmocnienie pozycji lokalnych przedsiębiorstw
  • Wsparcie i promocja tradycyjnych rzemieślniczych produktów lokalnych i regionalnych
  • Promowanie zrzeszania się przedsiębiorców
  • Przyciąganie firm, które rozwijają produkcję i usługi wysokiej jakości, tworząc wysoką wartość dodaną
  • Wspieranie działania proinnowacyjnego lokalnego biznesu
  • Promowania niszowej działalności gospodarczej
  • Wspieranie rozwoju start-upów wysokich technologii

Do głównych działań, które wrocławski ratusz zamierza zrealizować są m.in. lekcje przedsiębiorczości dla prawie 6 tys. uczniów w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych i przedszkolach. Miasto zamierza również stworzyć kompleksowy serwis informacji gospodarczej, który ma prezentować potencjał inwestycyjny Wrocławia. W dokumencie znalazł się również zapis o kontynuacji działań w ramach formatu WAZA. To m.in. realizacja i wdrożenie projektów biznesowych „dla firm” i „z firmami”, tworzonych przy zaangażowaniu pracy studentów. Jednak to nie wszystko, bowiem urzędnicy chcą także wesprzeć akademicką przedsiębiorczość m.in. poprzez uruchomienie przestrzeni na uczelniach wyższych „w otoczeniu dojrzałego biznesu”, utworzyć Certyfikat Wrocławskiego Przedsiębiorcy oraz kontynuować organizację wydarzeń dla młodych firm w ramach cyklu Startup Wrocław.

Prace nad nową strategią trwają już od kilku lat. Najnowszy dokument ma obowiązywać do 2030 roku.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.