Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Wrocławscy start-upowcy wygrali europejski konkurs kosmiczny

Studenci z projektu Innspace zwyciężyli dwunastą edycję Student Aeorospace Challenge, który został zorganizowany 6 czerwca w Paryżu. Stworzyli oni kabinę załogową przystosowaną do lotów suborbitalnych.

Na zdjęciu pomysłodawcy

Do tegorocznej, trzynastej już edycji konkursu zgłosiło się 36 drużyn z całej Europy. Każdy zespół mógł wybrać do rozpatrzenia jedno z 10 zagadnień, związanych z lotami suborbitalnymi, obejmujących m.in. strukturę samolotu, napęd, a nawet aspekty prawne takich lotów. Wrocławska grupa, składająca się z 4 osób — Beaty Suścickiej, Magdaleny Łabowskiej, Justyny Pelc i Piotra Torchały, zajęła się problemami związanymi z kabiną załogową i jej wyposażeniem.

Poznaj historię zespołu Innspace

– Skusiła nas perspektywa pracy nad jednym zagadnieniem. Zwykle w takich konkursach opracowywaliśmy całe rozwiązanie na pewnym poziomie ogólności. Tutaj mogliśmy się skupić na jednym elemencie, ale znacznie bardziej zagłębić się w temat i zmierzyć z wyzwaniami, z którymi zwykle nie mieliśmy do czynienia. Do tego tematyka idealnie wpisuje się w nasze doświadczenie i zainteresowania, pozwalając nam na wykorzystanie naszej wiedzy, zdobytej w ramach innych projektów – powiedział dla MamBiznes.pl Piotr Torchała.

Najlepsi w Europie

Twórcom kosmicznego pomysłu udało zdobyć się najwyższą nagrodę, czyli Grand Prix ufundowane przez Europejską Agencję Kosmiczną. Dzięki temu zespół będzie mógł polecieć w listopadzie do Belfastu , by móc zaprezentować swój projekt na branżowej konferencji.

– Ogromnie się cieszymy z tego wyróżnienia. To był nasz pierwszy kontakt z tym konkursem, jak i całą tematyką lotów suborbitalnych, więc tym bardziej jesteśmy dumni z rezultatu — mówi lider projektu, Justyna Pelc.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.