Wyłudzili 8,5 mln zł na start-up. Zatrzymało ich CBA

Zamiast wspierać młode firmy zorganizowali mechanizm wyprowadzania pozyskanej dotacji z PARP ze start-upu. CBA zatrzymało dziś członków zarządu, którzy za pośrednictwem słupów wyłudzali dofinansowanie.

Fot. ThetaXstock

Dotacje z Polskiej Agencji Przedsiębiorczości to instrument, z którego od lat korzystają młode firmy technologiczne. To co dla jednych jest szansą pozyskania finansowania na innowacyjny projekt dla innych stało się okazją do oszustwa. Teraz usłyszą zarzuty – informuje TVP Info.

 

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do mieszkań sześciu osób odpowiedzialnych za organizację oszukańczego procederu. Firma, która w założeniu miała pozyskiwać dofinansowanie dla start-upu w rzeczywistości zdobyte środki wyprowadzała z projektu. Oszuści ubiegali się o dotację z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości po czym pozyskane finansowanie za pośrednictwem słupów wyprowadzali do innych spółek. W ten sposób doprowadzili do wyłudzenia 8,5 mln zł.

Organizatorzy procederu usłyszeli zarzut działalności w grupie przestępczej oraz wyłudzenia i „wyprania” pieniędzy. Wbrew zapisom umowy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości wyprowadzili ze start-upu pozyskane środki. Zatrzymani członkowie zarządu zostaną doprowadzeniu do Prokuratury w Katowicach, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty. Przeczytaj także:

Źródło: TVP Info

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*