Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Na YouTube będzie można zarabiać na klaskaniu

Zarabiać na YouTube można na wiele sposobów. Teraz pojawiła się nowa możliwość, jaką jest… klaskanie. Za każdorazowy aplauz, youtuber otrzyma blisko 2 dolary. Nowy sposób monetyzacji jest obecnie w fazie testów.

Można zarabiać na klaskaniu na YouTube; Fot. Pixabay.com

Najlepiej zarabiającym youtuberem jest 8-latek – Ryan, który przez ostatni rok zarobił 22 mln USD. To pokazuje, że platforma pozwala niejednokrotnie zarobić dość dużo. Teraz będzie można jeszcze więcej, za sprawą nowego rozwiązania, które obecnie YouTube testuje w Australii, Brazylii, Indiach, Japonii, Korei Południowej, Meksyku, Nowej Zelandii i USA. Twórcy będą mogli otrzymać aplauz od swoich widzów. Każdy oklask jest wart 2 dolary, czyli ok. 7,8 zł.

O nowym rozwiązaniu poinformował dział wsparcia Google’a w opublikowanym przez nich artykule „Kupowanie aplauzu widzów”. Jak można w nim przeczytać, pod każdym filmem pojawi się ikonka „Aplauz”. Użytkownik, który będzie chciał wesprzeć youtubera, może kliknąć ją, a następnie opłacić wirtualne klaśnięcie. Jak informuje Google, dane osobowe wspierającego nie zostaną przekazane ani twórcy, ani opublikowane.

Warto jednak podkreślić, że do youtuberów nie trafi cała przekazana przez widza kwota. Jedynie 70 proc. trafi do twórcy, natomiast pozostałą część (30 proc.) zgarnie YouTube.

Obecnie twórcy filmów na platformie mogą współpracować z YouTube w systemie partnerskim korzystając z:

  • półki z produktami,
  • superczatu i supernaklejek,
  • zarabiania na przychodach z reklam,
  • otrzymując wpłaty od subskrybentów kanału,
  • zarabiania na przychodach z YouTube Premium.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Neos 14 lut 2020 (07:21)

Już to było, tylko pod inną nazwą