Założyciel Amazona zamierza oferować cywilne loty w kosmos

Najbogatszy człowiek na świecie Jeff Bezos zapowiedział, że jego nowa firma Blue Origin zamierza oferować loty w kosmos. Jednak taka przyjemność nie będzie zbytnio tania. Aby kupić bilet w portfelu koniecznie musimy posiadać 200-300 tys. dolarów.

Miliarder który swoją fortunę zbił na założonym przez siebie Amazonie, zamierza podbić tym razem rynek kosmiczny. W tym celu założył nową firmę Blue Orgin, która będzie realizować cywilne loty w kosmos. Jak podaje Reuters, będą one kosztowały od 200 do 300 tysięcy dolarów. Agencja pisze również, że Jeff Bezos chce, aby cywilne loty w kosmos stały się ważną niszą w globalnej gospodarce – obok usług satelitarnych i rządowych projektów eksploracyjnych.

Według zapowiedzi pierwsze loty testowe mają odbyć się jeszcze w tym roku, zaś pierwsze bilety mają znaleźć się w sprzedaży najpóźniej do końca 2019 roku.

W zaprezentowanej przez firmę Blue Origin kapsule znajduje się sześć miejsc. Przy każdym z nich znajduje się duże okno umożliwiające swobodną obserwację tego, co dzieje się na zewnątrz. Są one niemal trzykrotnie większe niż w tradycyjnym samolocie.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Jan

19 lipca 2018 Odpowiedz

Jak widze sezon ogórkowy w pełni.
Już z rok temu czytałem o Blue Origin (która już wtedy nie była „nową” firmą) i planach wożenia pasażerów na orbitę.
Nowa może być data uruchomienia sprzedaży, ale ona najlepiej świadczy o tym, ze zarówno firma, jak i jej plany nie moga być nowe, bo realizacja takiego zamiaru zajmuje wiele lat.
Pozdrawiam

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*