Znamy zwycięzcę WARSAW booster’19. Warszawiacy wybrali

W warszawskim konkursie start-up WARSAW booster’19 wzięło udział 30 start-up. Jednak nie typowym rozwiązanie okazała się forma głosowania na najlepszy start-up. Organizatorzy zdecydowali, że to sami Warszawiacy będą mogli wybrać.

Fot. Booster

Zakończyła się właśnie druga edycja warszawskiego programu akceleracyjnego WARSAW booster’19. Finansowany przez władze Warszawy konkurs, skupiał się na wyzwaniach związanych z koncepcją smart city i miasta przyjaznego mieszkańcom.

– Celem naszego programu było wsparcie uczestników w przygotowaniu atrakcyjnej propozycji biznesowej, dedykowanej poszczególnym partnerom. Każdy ze start-upów otrzymał dostęp do wiedzy dotyczącej potrzeb rynkowych – co istotne, wiele z nich dobrze wykorzystało tę szansę – mówi Tomasz Kowalczyk, reprezentujący butik doradczy Rebels Valley, wspierający zarządzanie programem.

W programie uczestniczyło 30 start-upów, jednak zwycięzca może być tylko jeden, lecz nie w tym przypadku. Najwięcej punktów otrzymały dwa pomysły Parkcash oraz Veturai. – Uczestnictwo w programie WARSAW booster’19 pozwoliło nam nawiązać kontakt m.in. z Legią Warszawa, gdzie rozpoczęliśmy rozmowy na temat potencjalnej współpracy. Do tego wspólnie z Biurem Edukacji m.st. Warszawa analizujemy możliwość wykorzystania naszej technologii w przestrzeni miejskiej – mówi Konrad Kostrzewa z Veturai. — Bardzo cieszymy się z nagrody przyznanej przez biznesowe jury, ale przede wszystkim zależy nam na tworzeniu nowych relacji biznesowych. Toczymy obecnie rozmowy władzami Warszawy, ale także z Orange, Budimexem czy Legią Warszawa. – mówi natomiast Konrad Kostrzewa prezes ParkCash.

Nagrodę specjalną programu przyznano dla zwycięzcy otwartego głosowania internetowego People Choice – działającemu na rynku inteligentnych miast start-upowi Smart Factor. Poza dofinansowaniem misji biznesowej spółka otrzymała również voucher na usługi doradcze świadczone wspólnie przez partnerów merytorycznych projektu — Rebels Valley oraz DZP. Jednak to nie jedyna nagroda, którą otrzymali start-upowcy. Dodatkowo sześciu najwyżej ocenionych uczestników miało możliwość zaprezentowania się klientom i inwestorom podczas odbywającej się w Warszawie międzynarodowej konferencji Wolves Summit. Co więcej, spółki te otrzymają od miasta wsparcie w organizacji biznesowych wizyt studyjnych za granicą.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*