Zagraniczne start-upy chcą robić biznes w Polsce

Ponad 162 start-upów zaaplikował do programu Nobel Prize. Ma on na celu przyciągnąć zagraniczne start-upy do Polski, aby to właśnie w kraju nad Wisłą realizowały swój biznes. Dzięki temu Polski miałaby stać się krajem pierwszego wyboru prowadzenia działalności w Europie Środkowo-Wschodniej dla zagranicznych start-upów.

Fot. FORUM/ Krzysztof Pacula

Zakończył się właśnie pierwszy nabór do jednego z operatorów Poland Prize – Brinc Limited Oddział w Polsce. Posiadają oni jeden z największych akceleratorów na świecie

Dotychczas do programu zgłosiło się 162 start-upy. Aplikacje pochodzą z całego świata. Najwięcej wniosków wpłynęło ze Stanów Zjednoczonych (25), Indii (23) i Wielkiej Brytanii (11). Na liście znajdziemy również zgłoszenia z Izraela, Włoch oraz Niemiec.

Jak poinformował Brinc Limited, start-upy które najbardziej zainteresowały akcelerator pochodzą z działów takich jak AgriTech, MedTech czy E-Mobilit. Jednak zanim poznamy więcej szczegółów, każdy z nich zostanie oceniany pod względem zespołu, potencjału biznesowego oraz technologicznego przez ludzi, którzy mają doświadczenie w pracy ze start-upami.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Avatar

moodni.pl

5 sierpnia 2018 Odpowiedz

Jaki jest tego powód? Czy u nas jest taniej czy po prostu Polakom się nie chce już za dużo kombinować nad startupami…?

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*