Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polska młodzież bierze sprawy w swoje ręce. Nastolatkowie tworzą innowacyjne biznesy

O pokoleniu Z mówi się, że jest bardzo roszczeniowe. Jednak obecna młodzież zaprzecza tym stereotypom bowiem coraz częściej zabierają sprawy w swoje ręce i zakładają własny, bardzo często innowacyjny biznes. Nie czekając, aż ktoś przyjdzie im z pomocą, sami kreują swój świat.

Fot. FORUM

Mówi się, że czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci. Nie inaczej jest w przypadku młodzieży, która jeszcze na etapie szkolnym próbuje swoich sił  w biznesie. W tym roku, w czerwcu miało miejsce wydarzenie „młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”, którego patronem honorowym zostało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Do udziału w konkursie zgłosiło się aż 288 uczniów.

– Z radością i podziwem patrzymy, jak tak młode osoby biorą sprawy w swoje ręce. Już za kilka lat to właśnie spośród Was będą się rekrutować liderzy polskiej przedsiębiorczości. Przyglądanie się Waszej aktywności w biznesie i wynikom Waszej pracy, które dzisiaj zaprezentowaliście, stanowi dla nas inspirujące doświadczenie. Swoją pasją, konsekwencją w działaniu i determinacją w biznesie pokazujecie, że warto nie tylko marzyć, ale także wcielać te marzenia w życie — mówiła ówcześnie minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

„Czas studiów to idealny moment na własny biznes”

Jak się okazuje pomysły polskich nastolatków mają bardzo duży potencjał biznesowy. Przekonali się o tym  zielono górscy licealiści, którzy tworzą sznurówki z nadrukami pod marką Take&Tie. Wydawać by się mogło, że jest to bardzo prosty pomysł na biznes, jednak dość dobrze został przyjęty przez rynek. W kwietniu tego roku mieliśmy przyjemność porozmawiać z twórcami Take&Tie. Jak wskazali, w ciągu kilku miesięcy sprzedali 1000 par nietuzinkowych sznurówek, a liczba nowych zamówień stale rośnie. Co więcej, ich pomysł na biznes wygrał w konkursie Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK w ramach wcześniej już wspomnianego wydarzenia.

Innym start-upem, który założyli licealiści, jednak tym razem z LO im. Ignacego Domeyki w Warszawie jest Box and Socks. Dwójka młodych ludzi stworzyła markę sprzedającą nietuzinkowe skarpetki. – Mamy swoje pomysły na dawanie ludziom czegoś, co może ich wyróżnić. – Czegoś, co może dodawać im pewności poprzez zwracanie na siebie uwagi w gustowny i czasami zabawny sposób – podkreślają licealiści. Jednak zanim osiągnęli sukces musieli zmierzyć się z licznymi problemi. Jednak pomimo młodego wieku nie poddali się i udało im się. – Nauczono nas, że najważniejsze to lubić to, co się robi. Nasza praca sprawia nam przyjemność, daje nam wiele satysfakcji. We wszystko wkładamy wiele serca i czujemy, że odbija się to na naszych skarpetkach. Czystą przyjemnością  jest patrzenie na uśmiechniętych ludzi, którzy kupują, noszą oraz chwalą nasze produkty i co najważniejsze — wracają po więcej — podkreślają założyciele Box and Socks

Młody wiek nie jest przeszkodą

Wiele osób mówi, że okres szkoły średniej to nie jest dobry czas na biznes. Zwraca się wtedy uwagę, że należy przygotowywać się do matury, aby dostać się na jak najlepsze studia. Jednak obecna młodzież idzie na przekór z tą opinią i coraz częściej decydują się na własny biznes. – Warto w młodym wieku zbierać doświadczenie oraz zyskać pogląd na prowadzenie własnej działalności. Wierzymy, że im więcej nauczymy się w młodości, tym trafniejsze decyzje oraz działania będziemy mogli podejmować w przyszłości” – mówią założyciele Take&Tie.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
hullrobert 23 lip 2019 (16:09)

Uzyskaj pilną pożyczkę, aby rozwiązać swoje potrzeby finansowe?
Pożyczka biznesowa-
Kredyt hipoteczny-
Kredyt studencki-
Pożyczka osobista-
Konsolidacja zadłużenia
Pożyczka ślubna-
Bad Credit Loan-

Sprawdź naszą oficjalną stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji
Web: http://us-nethullrobertloans.webs.com
.................................................. ...........
Tekst: +1 (812) 221-3888
WhatsApp: +1 (812) 221-3888
E-mail: [email protected] lub [email protected]