Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Co zniechęca do założenia firmy w Polsce? [Sonda MamBiznes.pl]

Według badań maleje zainteresowanie Polaków prowadzeniem własnego biznesu. Co wpływa na to, że boimy się podejmować działalność gospodarczą? Jakie bariery decydują o tym, że marzenia o byciu na swoim odkładamy na bok? Brak kapitału, ZUS, skomplikowane prawo, kontrole? Postanowiliśmy to sprawdzić. Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej sondzie.

Polacy mają pozytywne podejście do przedsiębiorczości jednocześnie są bariery, które blokują podjęcie decyzji o założeniu firmy. Jak wynika ze Światowego Raportu  Amway o Przedsiębiorczości AGER 2018 aż 71%  Polaków dobrze wypowiada się na temat prowadzenia biznesu, ale jedynie 27% chciałoby rozpocząć własną działalność gospodarczą. Autorzy badania wskazują, że w porównaniu do lat ubiegłych, spada odsetek Polaków deklarujących chęć rozkręcenia własnego biznesu. Tzw. duch przedsiębiorczości jest w Polsce słabszy niż w większości państw Unii Europejskiej i świata. Z kolei z raportu „Pierwsze kroki na rynku pracy 2018” przygotowanego przez firmę Deloitte wynika, że tylko 13 proc. studentów i absolwentów wyższych uczelni w przyszłości planuje założyć własną firmę.

A Twoim zdaniem – co zniechęca do założenia firmy w Polsce? Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie!

Jeśli nie widzisz okna z pytaniami poniżej, kliknij tutaj.

Take Our Survey
Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
MrKuba65 26 mar 2018 (10:35)

Bandyckie stawki ZUS-u zarzynają nawet sprawnie funkcjonujące do teraz małe firemki. Banda niewiarygodnie licznych urzędasów żyjąca z pieniędzy obieranych pod przymusem nie jest w stanie ogarnąć trudu i poświęcenia dla zarobienia zwykłego 100 zł ! Zeby zarobić 3000 zł na koszty stałe trzeba się nieżle natyrać. Ale te 3000 oznaczają że nie urośnie dług z opłat , tylko że zdechnę z głodu....Klasa polityczna " prawicowych socjalistów " żyje w jakimś dziwnym MATRIXIE i pierdzieli głupoty w mediach o innowacyjności kogoś którego problemem jest elementarne zabezpieczenie potrzeb egzystencji. Jakim cudem wyszła średnia zarobków będąca kwotą niewyobrażalną w swej wielkości i będąca podstawą wyliczenia " składki " ZUS ! Nie pamiętam kiedy w życiu żywiłem się kartoflami pod różnymi postaciami. Bandyckie państwo dla drobnego biznesu !