Pomysł na biznes: sprzedaje owady jak ciepłe bułeczki

Poleć znajomemu Wydrukuj artykuł Subskrbcja RSS
2017-01-18

Między żywnością, a nauką o owadach trudno znaleźć wspólny mianownik. Założycielce firmy Edible Bug Shop udało się połączyć zamiłowanie do insektów z biznesem w branży...spożywczej.

 


 

Tuż po obronie dyplomu z entomologii(nauka o owadach) Skye Blackburn postanowiła pasję przekuć w niecodzienny biznes. Australijka uruchomiła hodowlę i sprzedaż jadalnych owadów za pośrednictwem strony ediblebugshop.com.au. W ten sposób zamiast tradycyjnych chipsów czy krakersów na stołach klientów lądują takie „przysmaki” jak: suszone mrówki, czy larwy jedwabnika.

 


Klienci, którzy chcą popróbować różnych smaków mogą kupić mieszankę „wielka paka”. Mix suszonych owadów kosztuje 18 dol. i zawiera: chrząszcze, karaluchy i świerszcze. Właścicielka sklepu nie zapomniała także o najmłodszych klientach. Dla nich w ofercie przygotowano zestaw 5 lizaków – każdy zawierający w środku inny owad. Bestsellerem są świerszcze o smaku czosnku i chili. - Hodujemy owady w naszym gospodarstwie zgodnie z australijskich normami żywnościowymi – zachęca niezdecydowanych Skye Blackburn:-)

 

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

 

Komentarze
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Treść
Nick
Przepisz kod z obrazka

Nic na tym świecie nie jest pewne, oprócz śmierci i podatków

Benjamin Franklin
Pit 2016

Czy wiesz, że...?

Według raportu grupy badawczej how2know.pl, 5 proc. studentów ma już własny biznes, tylko 13 proc. młodych ludzi planuje założenie firmy, a 55 proc. zastanawia się, czy warto być w Polsce przedsiębiorcą
POLECAMY
Pomysł na biznes zaprogramował sobie na studiach
Zbuduj prostego robota w 2 godziny.
Pomysł na biznes zaprogramował sobie na studiach
Zbuduj prostego robota w 2 godziny.
Zebrali już 700 tys. zł na Kickstarterze. Jak się to robi?
Jak przygotować dobrą kampanię crowdfundingową.
Jego pomysł na biznes w internecie zrodził się u fryzjera
Przygodę ze startupem rozpoczął w 2015 roku.

Bonnier Business Polska