Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

12 rzeczy, które ludzie sukcesu robią przed śniadaniem

Wielu ludzi, poprzez profesjonale zarządzanie swoim czasem, jest gorącymi zwolennikami filozofii „kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje”. Pierwsze godziny dnia poświęcają sprawom o największym znaczeniu, by później móc, we właściwy sposób, kontrolować przebieg całej doby.

Co w takim razie robią biznesmeni, gdy są  wypoczęci ? Portal Entrepreneur.com zaprezentował 12 rzeczy, które ludzie sukcesy wykonują, nim udadzą się na śniadanie.

Wczesne wstawanie

Przedsiębiorcy doskonale wiedzą, iż czas stanowi doskonałe narzędzie, którym można operować na wiele sposobów. Dzięki wykonywaniu porannych obowiązków, nie zakłócanych przez telefony czy spotkania, osoby takie są bardziej wydajne i mogę poświęcić czas na cokolwiek zechcą.

Poranne ćwiczenia

Wczesna aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na późniejsze funkcjonowanie całego organizmu ludzkiego, m.in. pomaga redukować stres w pracy, pozwala zachować odpowiednią sylwetkę (często wyniszczoną przez całodzienne przepracowanie), jak i wpływa pozytywnie na sen.

Prace nad priorytetowymi biznesami

Cisza, panująca zazwyczaj nad ranem, może być idealnym czasem na poświęcenie się rzeczom najważniejszym, które później, podczas normalnego dnia, mogły by być niewykonalne. To właśnie rano możemy skupić się na opracowaniu planu działania przy najważniejszych dla nas biznesach. Dzieci, pracownicy, koledzy w pracy – wszystko to ma znaczący wpływ na problemy z utrzymaniem odpowiedniej koncentracji podczas wykonywanego zadania w ciągu dnia.

Poświęcenie się swojej pasji

Większość ludzi, z racji całodniowej pracy, a co za tym idzie wyczerpania, nie jest w stanie podjąć się później jakiegokolwiek zajęcia. Artyści i pisarze, których praca bazuje na twórczym myśleniu, wstają wcześniej, by we właściwy sposób skupić się na swojej działalności.

Spędzanie czasu z rodziną

Częstym zjawiskiem jest spędzanie przez ludzi wieczorów w rodzinnym gronie. Jednak ludzie sukcesu, często pracujący do późnych godzin wieczornych, nie są w stanie pozwolić sobie na tego typu przywileje, stąd w perfekcyjny sposób wykorzystują poranki na przebywanie z rodziną, czytanie dzieciom książek czy wspólne przygotowywanie śniadań.

Chwile tylko we dwoje

Wieczorami, z braku sił oraz czasu na cokolwiek wymagającego aktywności, coraz więcej osób decyduje się na przygotowywanie prostej kolacji oraz oglądanie telewizji. W godzinach porannych z kolei, będąc wyspanym i gotowym na trudy dnia, doskonałym pomysłem jest wspólna aktywność, zapewniająca energię na cały późniejszy dzień.

Rozmowy przy kawie

Poranki mogą być wspaniałą okazją do spotkania się z ludźmi przy kawie bądź śniadaniu i porozmawiania o tematach, których nie byłoby szans poruszyć podczas wyczerpującego dnia pracy. Tego typu dyskusje są mniej uciążliwe, jak południowe lunche i bardziej konkretne, jak wieczorne imprezy.

Oczyszczenie umysłu przez medytację

Spora liczba  ludzi nierzadko wymaga coraz więcej zarówno od siebie, jak i od innych. W takiej sytuacji niezwykle trudnym jest zachować równowagę emocjonalną oraz wyciszyć myślenie. Ludzie sukcesu, nim finalnie wybiorą się do pracy, stosują spirytualne praktyki czy medytację, celem umiejętnego opanowania się podczas ogólnego pośpiechu.

Wypisanie rzeczy, za które jest się wdzięcznym

Wyrażanie postawy wdzięczności jest kolejnym, świetnym sposobem na dotarcie do siebie i stworzenie doskonałej wizji. Zapisanie miejsc, ludzi oraz możliwości, wywołujących wdzięczność, zajmuje kilka minut, ale może mieć wymierny wpływ na postrzeganie rzeczywistości.

Planowanie

Bardzo istotną kwestią jest posiadanie odpowiednio zaplanowanych zajęć. Właściwe rozplanowanie dnia, tygodnia czy nawet miesiąca umożliwia swobodę w skupieniu się tylko i wyłącznie na efektywnym wykonywaniu zajęć. Poranne myślenie wpływa dodatnio na ustalenie priorytetów oraz zaplanowanie odpowiedniej trajektorii dnia.

Sprawdzenie poczty

Podczas gdy eksperci od zarządzania czasem sugerują zaniechanie korzystania z e-maili , wielu ludzi biznesu nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia od nieprzejrzenia poczty elektronicznej. Dzięki temu, iż ich mózgi pracują rano na większych obrotach, szybko otwierają swoją skrzynkę, poszukując ważnych wiadomości wymagających natychmiastowej odpowiedzi.

Czytanie codziennych informacji

Zwyczajowo większa część społeczeństwa za swój pierwszy (danego dnia) kontakt z mediami, obowiązkowo uważa przeglądnięcie Facebooka, przeczytanie bloga, bądź sprawdzenie Twittera. Biznesmeni natomiast, mieniący się profesjonalistami, każdy dzień rozpoczynają od przejrzenia porannej prasy, by mieć świadomość, co dzieje się na świecie.

Jan Kowal
Bankier.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.