Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

A2 za darmo

Przez co najmniej półtora roku kierowcy będą korzystać z autostrady A2 za darmo. Chodzi o odcinek między Łodzią a Warszawą.

Po mistrzostwach Euro drogowcy dokończą budowę inwestycji. Poza tym- jak mówi rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Urszula Nelken- trzeba wyłonić firmę, która między innymi wybuduje punkty poboru opłat. W tej chwili trwa przetarg na wykonawcę prac związanych z dostosowaniem autostrady do wymogów drogi płatnej. Chodzi o budowę bramek, budynków obsługi i toalet dla personelu. GDDKiA na oferty czeka do 27 lipca. Realizacja potrwa do września 2013 roku.

Nieco wcześniej za przejazd tym odcinkiem autostrady będą płacić kierowcy samochodów ciężarowych korzystający z systemu ViaToll. System ruszy w połowie przyszłego roku.

Na razie nie ma jeszcze planów wprowadzania opłat na wciąż budowanych odcinkach autostrad A1 i A4. Według dziś obowiązujących stawek, koszt jednego przejechanego kilometra wynosi 10 groszy dla samochodów osobowych i 5 groszy dla motocykli.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.