Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

ABW: zatrzymania w związku z wyłudzeniami VAT-u

Straty Skarbu Państwa to 100 milionów złotych, a zatrzymanym grozi 10 lat więzienia. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozbiła w Poznaniu grupę przestępczą nielegalnie handlującą paliwami płynnymi.

ABW działała w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej. Funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby z grupy przestępczej, która miała na wielką skalę wyłudzać VAT w wewnątrzunijnym handlu paliwami płynnymi. W tej sprawie przeszukano kilkanaście mieszkań oraz siedzib firm, głównie w Wielkopolsce.

Podejrzenia sprowadzali z państw Unii olej napędowy i nie płacili VAT-u. Na podstawie fikcyjnych faktur wystawianych przez kilka firm zamieszanych w proceder, wyłudzali zwrot nienależnego podatku. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. ABW planuje kolejne zatrzymania.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/komunikat/to/nyg

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.