Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

ACTA odrzucona

Umowa ACTA, dotycząca walki z piractwem i podróbkami w internecie, do kosza. Ta zdecydowali europosłowie z komisji handlu międzynarodowego i zarekomendowali całemu Parlamentowi Europejskiemu odrzucenie kontrowersyjnej umowy.

Głosowanie na sesji plenarnej odbędzie się w lipcu. Decyzję komisji skomentował krótko Konrad Szymański, który był za odrzuceniem ACTA. Ta umowa jest dziś martwa, w Parlamencie Europejskiem nie ma atmosfery, by tę umowę teraz zaakceptować – dodał europoseł.

W Parlamencie przewagę mają teraz przeciwnicy umowy, którzy argumentują że ACTA ogranicza wolność w sieci i może służyć do inwigilowania internautów. Stad komentarz europosła Pawła Zalewskiego. Wspaniały wynik dla wszystkich tych, którzy chcą wolności w internecie i nie chcą daleko idących ograniczeń, które wprowadzała ACTA – powiedział Paweł Zalewski. A za przyjęciem umowy był między innymi niemiecki chadek Daniel Caspary. Jego zdanie ACTA pomoże skuteczniej walczyć z piractwem w sieci, choć przyznał, że umowa nie jest idealna. Też mamy z tą umową kłopot, ale według nas ACTA jest jak pacjent z lekka grypą, pacjenta trzeba leczyć, a nie zabijać go – dodał niemiecki europoseł.

Jeśli Parlament Europejski odrzuci w lipcu umowę to nie wejdzie ona w życie w obecnym kształcie i zostanie ostatecznie pogrzebna.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.