Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Administracja podatkowa uruchamia centra obsługi

Teraz wiele spraw będzie można załatwić w jednym miejscu. Administracja podatkowa uruchamia jutro centra obsługi. W całym kraju powstanie ich na razie 50, z czego 9 w Wielkopolsce.

W centrum obsługi będzie można załatwić sprawy niezależnie od miejsca zamieszkania – mówi rzecznik Izby Skarbowej w Poznaniu Małgorzata Spychała-Szuszczyńska. Centra będą działały w ramach ujednoliconych standardów jakości i sposobu obsługi.

W centrum załatwimy sprawy podatkowe, ale też będzie można złożyć dokumenty ubezpieczeniowe i załatwić sprawy związane z podatkiem akcyzowym.

Od jutra pracę rozpoczynają też asystenci podatnika. Na razie będzie można skorzystać z ich pomocy w tych urzędach, w których będą działać centra obsługi – mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska. Asystent podatnika ma wspierać osoby, które zakładają swoje przedsiębiorstwa. Decyzja o wsparciu ze strony asystenta jest dobrowolna. Taka doradcza pomoc może trwać do 18 miesięcy.

Od 1 stycznia asystenci podatkowi będą w każdym Urzędzie Skarbowym.

IAR/M.Konieczna / Merkury PR/kd/buch

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.