Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Akcje Facebooka szybują w dół

Ceny akcji Facebooka spadły do rekordowo niskiego poziomu. Dziś były o prawie jedną czwartą tańsze niż w dniu debiutu na giełdzie.

W pierwszym dniu obrotu akcjami Facebooka, półtora tygodnia temu, płacono za nie po 38 dolarów. Taka też była cena emisyjna. Potem ceny były coraz niższe. Dziś po raz pierwszy jedna akcja kosztowała mniej niż 30 dolarów.

Zdaniem ekspertów, inwestorzy są pesymistami wobec giełdowej przyszłości Facebooka. Debiut giełdowy tej spółki zostanie zapewne zapamiętany jako wyjątkowo trudny. Już teraz największy rosyjski portal społecznościowy opóźnił swój giełdowy debiut obawiając się powtórki tego scenariusza.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/, Rafał Motriuk /rtr/WSJ/BBC/mm

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.