Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Ceny warzyw i owoców są wyższe

Pogoda nie sprzyja owocom, co może mieć wpływ na ceny części z nich. Z analiz Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego wynika, że w tym roku może być mniej czereśni.

Jest wilgotno, co powoduje, że owoce te pękają. Już teraz trzeba za nie płacić więcej niż w ubiegłym. Dużo droższe niż przed rokiem są też maliny. Tańsze są za to jagody.

W sprzedaży są już porzeczki czarne, agrest biały i ciemny. Te owoce w cenie hurtowej od 18 do 20 złotych za kilogram. Zaczynają kończyć się dostawy truskawek z głównego zbioru, a owoce trochę gniją, bo za dużo jest opadów. Ich ceny w hurcie wahają się od 6 do 8 złotych za kilogram.

Znów staniały młode ziemniaki. Mniej niż w 2011 roku trzeba też płacić za młodą kapustę. Dużo jest w sprzedaży kapusty i kalafiorów. Można także kupić już krajową młodą marchew obcinaną.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.