Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Częściej zmieniamy dostawców prądu

Coraz więcej z nas zmienia dostawcę energii elektrycznej. Z danych Urzędu Regulacji Energetyki wynika, że coraz chętniej robią to odbiorcy indywidualni, a nie przemysłowi. Rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska mówi, że po raz pierwszy w lutym tego roku tendencja się odwróciła, bo wcześniej więcej klientów biznesowych zmieniało dostawcę.

Od lata 2007 roku, kiedy wprowadzono możliwość zmiany dostawcy energii, do końca 2011 roku zmieniło go niecałe 15 tysięcy odbiorców indywidualnych, czyli mniej więcej tyle samo ile od początku tego roku do końca kwietnia. Z informacji URE wynika, że w sumie z możliwości zmiany dostawcy skorzystało do tej pory tyle samo klientów biznesowych ile prywatnych – po 30 tysięcy.

Agnieszka Głośniewska zaznacza, że zmiana dostawcy energii jest coraz łatwiejsza. Coraz więcej firm stara się być tak proklienckich, że w zasadzie wszystkie formalności załatwiają za klienta.

Zmieniać dostawcę energii trzeba bardzo ostrożnie – radzi Agnieszka Głośniewska. Trzeba czytać dokładnie regulamin i zapisy umowy.

Zmiana dostawcy energii jest bezpłatna. Zmieniać dostawcę możemy dowolną liczbę razy.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.