Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Deloitte: wytłumaczenie TK ws. OFE było pokrętne

Tłumaczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie OFE było pokrętne – uważa Rafał Antczak z firmy doradczej Deloitte. Wczoraj Trybunał stwierdził, że przeprowadzona przez rząd Donalda Tuska reforma Otwartych Funduszy Emerytalnych była niemal w całości zgodna z ustawą zasadniczą.

Rafał Antczak jest zaskoczony, że sędziowie Trybunału wykroczyli poza przepisy prawa i weszli na obszar ekonomii, gdzie się pogubili. Wyjaśnia, że argumenty ekonomiczne wskazują, że powinno się zmuszać rząd do oszczędności, podczas gdy odwrócona reforma OFE miała na celu wzrost konsumpcji, a nie oszczędności. „Tłumaczenie Trybunału Konstytucyjnego w obszarze ekonomicznym jest po prostu pokrętne” – powiedział Antczak.

Trybunał orzekł, że zmiany w OFE są zgodne z ustawą zasadniczą, z wyjątkiem zakazu reklamy. Chodzi o zakaz reklamowania się OFE w tak zwanych okienkach transferowych. Są to okresy, kiedy ubezpieczeni mogą wybierać, czy chcą by ich składki emerytalne były odprowadzane tylko do ZUS, czy też i do ZUS, i do OFE.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Arkadiusz Augustyniak&wcześn./dyd

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.