Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Do założenia przedszkola potrzeba zgody sanepidu

Myślisz o założeniu prywatnego przedszkola? Pamiętaj, że zanim otworzysz placówkę musisz otrzymać na to zgodę sanepidu. Prowadzenie przedszkola, w którym podopiecznym zapewnione będzie wyżywienie wymaga bowiem spełnienia wielu rygorystycznych wymogów technicznych oraz sanitarnych.

Osoba chcąca prowadzić prywatne przedszkole  „musi złożyć wniosek do właściwego ze względu na miejsce prowadzenia działalności Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, o stwierdzenie spełnienia wymagań koniecznych do zapewnienia higieny w procesie przygotowywania posiłków i zapewnienia ich właściwej jakości zdrowotnej. Wymagania te określone są w załączniku II rozporządzenia nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego Rady z 29 kwietnia 2004” – informuje „Gazeta prawna”.

„Wszystkie wymagane dokumenty należy złożyć wówczas, gdy przedszkole jest w pełni gotowe do rozpoczęcia działalności. Jedynie w przypadku przedszkola, w którym będzie prowadzone żywienie dzieci, wniosek należy złożyć do sanepidu co najmniej 30 dni przed rozpoczęciem działalności. Wówczas pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej udają się do takiej placówki celem jej odbioru. Sprawdzają oni zgodność wyposażenia obiektu z dostarczoną dokumentacją. Podczas odbioru sanitarnego inwestor powinien przedstawić kontrolerom książeczki sanitarno-epidemiologiczne wszystkich pracowników oraz zaświadczenia, że zostali oni przeszkoleni w zakresie dobrej praktyki higienicznej oraz dobrej praktyki produkcyjnej. Szkolenia w tym zakresie prowadzą odpłatnie prywatne firmy. Jeśli nie ma żadnych uchybień, właściciel przedszkola do 30 dni od inspekcji otrzymuje w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zezwolenie na rozpoczęcie działalności.” – pisze „Gazeta prawna”.

Warto poświęcić swój czas by dopełnić wszelkich formalności, które na osoby myślące o założeniu przedszkola nakładają przepisy. Prywante przedszkole jest bowiem dobrym pomysłem na biznes. Rozwój gospodarki, rosnące płace i pełniejsze portfele Polaków powodują, że klientów na takie usługi nie będzie brakowało jeszcze przez długi czas.

Polecamy:

– Jak otworzyć prywatne przedszkole?

– Jak otworzyć kawiarnię?

– Otwieramy własny pub

– Zakładamy szkołę tańca

Więcej w „gazecie prawnej”, w artykule „Założenie przedszkola wymaga zezwolenia z sanepidu”, autorstwa Katarzyny Bartman

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.