Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Dotacja na własny biznes wzrośnie do ponad 19 tys. zł

Dobra wiadomość dla osób bezrobotnych, które chcą się ubiegać o środki na własny biznes z urzędu pracy. Osoby te już od czerwca mogą liczyć na większą kwotę dotacji, która wzrośnie z dotychczasowych 18 579,3 zł.do 19 113,66 zł. Kolejną korzyścią dla osób planujących założenie firmy jest fakt, że wzrośnie też refundacja kosztów, jakie firmy przeznaczą na zakup wyposażenia oraz stworzenie miejsca pracy.

„Nowa kwota obowiązuje urzędy pracy od pierwszego dnia następnego miesiąca po jej ogłoszeniu w Monitorze Polskim. Ponieważ zostanie ona zapewne opublikowana w monitorze w maju, urzędy pracy będą mogły przyznawać wyższą dotację od 1 czerwca. Urząd przyjmuje kwotę średniej płacy na dzień zawarcia umowy z bezrobotnym. Jeśli więc bezrobotny podpisze umowę 29 maja, otrzyma niższą dotację.” – pisze „Gazeta prawna”.

„– Po 1 czerwca urząd przyzna wyższą maksymalną kwotę dotacji, mimo że bezrobotny we wcześniej złożonym wniosku ubiegał się o niższą kwotę – mówi dla „Gazety prawnej” Iwona Trzcińska, kierownik Działu Rynku Pracy Urzędu Pracy m.st. Warszawy.

Bezzwrotna dotacja dla bezrobotnych na założenie firmy to bardzo dobry sposób pozyskania kapitałuna realizacje Twojego pomysłu na biznes. Warunki, które należy spełnić nie są wygórowane a kwota wsparcia na pewno atrakcyjna. Jeżeli więc jesteś bezrobotny i myślisz o własnej firmie to ruszaj do Powiatowego Urzędu Pracy po pieniądze na biznes.

– Wszystko o dotacjach na własny biznes

Więcej w „Gazecie prawnej”, w artykule „Wzrośnie dotacja na biznes”, autorstwa Pawła Jakubczaka

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.