Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Dzisiaj już zapłacimy za przejazd autostradą

Elektroniczne opłaty drogowe także dla samochodów osobowych. Od dziś na dwóch odcinkach objętych systemem viaToll za przejazd można płacić przy pomocy specjalnych urządzeń.

Ułatwienia dotyczą na razie autostrady A2 z Konina do Strykowa i autostrady A4 Gliwice – Wrocław.

Jak mówi prezes firmy zarządzającej systemem Marek Cywiński, wystarczy kupić urządzenie. Można zapłacić określoną kwotę, albo zarejestrować się w systemie odroczonych płatności. Czujnik w punkcie poboru opłat rejestruje urządzenie zamontowane na przedniej szybie samochodu. Jeśli pieniądze będą na koncie, bramka otwiera się. Pobieranie opłaty odbywa się bez konieczności zatrzymywania samochodu.

Jedno urządzenie kosztuje 130 złotych. W tej chwili system elektronicznych płatności obejmuje prawie 1500 kilometrów autostrad i dróg ekspresowych.

W styczniu 2013 roku do systemu elektronicznego poboru opłat zostanie włączonych prawie 1000 kilometrów dróg. Kolejny etap zaplanowano na początek 2014 roku.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.