Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Erasmus dla młodych przedsiębiorców

Zastanawiasz się nad założeniem firmy, a może już odnosisz sukcesy jako przedsiębiorca? Jeśli tak, to możesz skorzystać z programu „Erasmus” dla młodych przedsiębiorców.

Program „Erasmus” dla Młodych Przedsiębiorców daje początkującym przedsiębiorcom możliwość pracy przez okres do 6 miesięcy wraz z doświadczonym właścicielem firmy jego Przedsiębiorstwie w innym kraju UE.

Jak to działa?

Program Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców jest finansowany przez Komisję Europejską i działa na terenie Unii Europejskiej z pomocą ponad 100 lokalnych, regionalnych i krajowych organizacji pośredniczących posiadających kompetencje w kwestii wspierania przedsiębiorczości (np. Izby Handlowe, organizacje wspierające działalność biznesową, centra rozwoju przedsiębiorczości itp.).  Ich działalność jest koordynowana na poziomie Europejskim przez EUROCHAMBRES, Związek Europejskich Izb Handlowych i Przemysłu, które funkcjonuje jako Biuro Wsparcia. W Polsce Organizacją Pośredniczącą jest Akademia Leona Koźminskiego zaś Koordynatorem Projektu Prof. Jerzy Cieślik.

Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców jest, przede wszystkim, przedsięwzięciem B2B. Nowi przedsiębiorcy odwiedzają doświadczonego przedsiębiorcę w innym kraju Europy i pracują z nim/nią przez okres 1 do 6 miesięcy, zdobywając w ten sposób bezcenne doświadczenia i kontakty.

Kto może być uczestnikiem?

Początkujący Przedsiębiorcy (PP): Początkujący przedsiębiorcy to tacy, którzy planują otwarcie własnej działalności lub już rozpoczęli działalność w okresie ostatnich lat.  Firma może należeć do dowolnego sektora gospodarki.  Początkujący Przedsiębiorcy muszą wykazywać się wykształceniem i doświadczeniem zawodowym oraz realną koncepcją biznesową. Doświadczeni Przedsiębiorcy (DP) : Doświadczonym Przedsiębiorcą może zostać właściciel bądź osoba zarządzająca firmą mikro, małą lub średnią.

Korzyści dla Początkujących Przedsiębiorców

– Nauka poprzez obserwację doświadczonego przedsiębiorcy w innym kraju Unii Europejskiej oraz pozyskanie wiedzy dotyczącej rozpoczynania działalności i zarządzania;
– Praktyczna i finansowa pomoc, jak parowanie, dostarczenie umów, wprowadzenie przed wyjazdem, logistyczne i lokalne wsparcie w trakcie wyjazdu oraz grant Komisji Europejskiej na pokrycie kosztów przejazdu i wyżywienia w trakcie wyjazdu;
– Nawiązanie kontaktów za granicą oraz zdobycie wiedzy o zagranicznych rynkach;
– Możliwość nawiązania współpracy lub rozpoczęcia wspólnej działalności oraz rozwój rynków ponad granicami;
– Pozyskanie wiedzy na temat uwarunkowań kulturowych i organizacyjnych w miejscu pracy.
– Zrozumienie uwarunkowań prawnych dotyczących prowadzenia działalności w innym kraju Unii Europejskiej.

Proces Aplikacji

Nowi i doświadczeni przedsiębiorcy powinni składać aplikacje do udziału w programie poprzez stronę internetową Projektu. W wyniku scentralizowanej procedury kwalifikacyjnej nastąpi skojarzenie par Początkujących i Doświadczonych Przedsiębiorców. W skali całej Europy takich par będzsie 870.  Kiedy strony dojdą do porozumienia w kwestii szczegółów wizyty (plan pracy, zadania, zakres odpowiedzialności…) wymiana będzie mogła dojść do skutku. może dojść do skutku.

Wyjazdy na praktyki w ramach projektu Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców nie mają charakteru zarobkowego. Zakwalifikowani Początkujący Przedsiębiorcy mogą liczyć na dofinansowanie kosztów podróży i pobytu w wysokości 560 – 1000 euro mies. w zależności od kraju docelowego, wypłacane przez Organizacje Pośredniczące. Więcej informacji można znaleźć na stronie Projektu  www.erasmus-entrepreneurs.eu

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.